MERSİN HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Akdeniz Katı Atık Birliği, tasfiye edildi

DHA
30.07.2020 - 11:45 |Son Güncelleme :
DHA

Akdeniz Katı Atık Birliği, tasfiye edildi

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de katı atık düzenli depolama alanı ve tesislerinin projelendirilmesi ve yapım işleri bu süreçten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütüleceği için Akdeniz Katı Atık Birliği'nin tasfiyesine karar verildi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Katı Atık Birliği’nin Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Akdeniz Katı Atık Birliği Genel Kurulu’na, Başkan Seçer’in yanı sıra Aydıncık Belediye Başkanı ve Akdeniz Katı Atık Birliği Başkanı Ferat Aktan, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Dr. Bülent Halisdemir ve birlik üyeleri katıldı.
Bu süreçten sonra katı atık düzenli depolama alanı ve tesislerinin projelendirilmesi ile yapım işleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütüleceği için Genel Kurul’da, Akdeniz Katı Atık Birliği’nin tasfiyesine karar verildi.
Ayrıca, Genel Kurul’da Anamur, Aydıncık ve Bozyazı ilçelerinin ortak sorunu olan katı atıkların düzenli depolanması ve değerlendirilmesi sorunu üzerinde duruldu. Vahşi depolama alanları kapatılarak rehabilite edilecek. Bundan sonraki süreçte sorunun çözümü için İller Bankası ile temaslar devam edecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Akdeniz Katı Atık Birliği, tasfiye edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2020 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akdeniz Katı Atık Birliği, tasfiye edildi haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

30 Temmuz 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:04
 • Güneş
  05:39
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:25
Sayfa Başı