MERSİN HABERLERİERDEMLİ HABERLERİ

Erdemli’de Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü

DHA
14.01.2021 - 11:50 |Son Güncelleme :
DHA

Erdemli’de Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA)-MERSİN’de, Erdemli Belediyesi, istihdama destek olmak için Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolünü imzaladı.
Erdemli Belediyesi; alçı sıva, alçı levha, boyacı, sıvacı, duvarcı, ısı yalıtım ve inşaat işçisi meslek dallarında çalışan ustaların, Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olabilmeleri için Mesleki Yeterlilik Kurumu (MEYEM) Belgelendirme ile işbirliği protokolü imzaladı.
Bölgede istihdama katkı sunmanın yanı sıra, nitelikli işgücünün tanınmasını ve artmasını hedefleyen Belediye, yapılan işbirliği kapsamında belge almak isteyen vatandaşların, Belediye Başvuru Toplama Merkezinde başvuru yapabileceklerini duyurdu. Belge almak için başvuru yapan adaylar, talep etmeleri durumunda üretici firma protokolü kapsamında düzenlenen sınavlara, hiçbir ücret ödemeden katılabilecek.
Yetkililer ayrıca başvuruların; 'meyem.com.tr/basvuru-bireysel.html' web sitesi üzerinden form doldurularak da yapılabileceğini duyurdu.
İstihdam noktasında ülke ekonomisine katkı sunan birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Belediye Başvuru Toplama Merkezine gelen vatandaşlara destek olunacağını belirterek, "Bildiğiniz üzere, 5544 Sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Kanunu’na göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde, yayım tarihinden itibaren 12 ay sonra Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne sahip olmayan kişilerin çalışması mümkün olmayacak. Ayrıca bugün, 143 meslekte belgeli çalışma zorunluluğu bulunmakta.  Zira belgesiz işçi çalıştıran işverenlere, kişi başı 950 TL para cezası uygulanabilmekte ve belgesi olmayan vatandaşların çalışması mümkün olmamakta. Erdemli Belediyesi olarak biz de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz. MEYEM yetkilendirilen kuruluşlarla gerekli protokolü imzaladık. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erdemli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erdemli ilinden Erdemli’de Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2021 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erdemli’de Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:38
 • Güneş
  06:02
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:22
 • Yatsı
  20:40
Sayfa Başı