Cumhuriyet Tenis Kupası'nda dostluk maçı

Güncelleme Tarihi:

Cumhuriyet Tenis Kupasında dostluk maçı
Oluşturulma Tarihi: Ekim 22, 2017 12:52

Cumhuriyet Tenis Kupası'nda dostluk maçı

Haberin Devamı

Gülhan DEMİRCİ/MEZİTLİ,(MERSİN), (DHA) - MERSİN'de düzenlenen Cumhuriyet Tenis Kupası Turnuvası kapsamında Milli tenisçiler ve Adana'nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı Soner Çetin dostluk maçı yaptı.
Mezitli Soroptimist Kulübü ile Mezitli Belediyesi ortaklığında düzenlenen turnuva, Aratos Spor Tesisleri'nde düzenlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kadar devam edecek turnuva kapsamında düzenlenen dostluk maçında, milli tenisçiler İlkim Tahinci, Duru Durgun, Cengiz Tan ile Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin kortta ter döktü. Oldukça heyecanlı geçen müsabakada Başkan Çetin'in performansı izleyenler tarafından sık sık alkışlandı. 300 tenisçinin katıldığı turnuva birbirinden heyecanlı maçlara sahne olurken, maçlar da büyük ilgi gördü.
Soroptimist Kulübü Dönem Başkanı Nalan Varat, turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar dileyerek, "Cumhuriyet Tenis Kupası Turnuvamız birbirinden güzel ve heyecanlı maçlarla devam ediyor. Turnuvaya katılım ücretinde elde ettiğimiz geliri Soroptimist sporculara burs olarak vereceğiz. Turnuva sonunda birinci ve ikincilere kupa ve altın verilecek" dedi. Dostluk maçını eşi Sembol Tarhan ile birlikte izleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, "Bir taraftan Atatürk'ümüzün bize armağan ettiği Cumhuriyetin önemini kamuoyuyla paylaşmak ve Cumhuriyet Bayramı'nı halkımızla beraber kutlamak istiyoruz. Bir taraftan da sporun önemini anlatırken tenis sporuna dikkat çekmek istiyoruz. Mezitli'nin sağlıklı kent olmasını istiyoruz. Bu nedenle bu tür sportif faaliyetlere destek olacağız" diye konuştu.

FOTOĞRAF

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!