MERSİN HABERLERİ

CHP Silifke Danışma Kurulu Toplantısı

IHA
10.07.2015 - 10:58 |Son Güncelleme :

SİLİFKE CHP DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silifke İlçe Örgütü tarafından organize edilen İlçe Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
Belediye eski başkanlarından Cahit Paker, Emin Güleç, Hasan Erden, Ali Şahin, eski ilçe başkanlarından Cemal Ravanoğlu, Mustafa Kurubaş, Necdet Yılmaz, Mustafa Arıcan, Mehmet Güler, Taner Çabuk, Zafer Artan, Orhan Dal, Mustafa Şimşekli’nin katılımıyla yapılan danışma kurulu toplantısına İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çevre ilçelerden gelen parti yöneticileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, göreve geldikleri günden buyana parti ve örgütün çalışmaları hakkında üyeleri slayt gösterisi eşliğinde bilgilendirdi. Uçar, “Göreve geldiğimiz günden hemen sonra Genel Merkezimizin almış olduğu 7 Haziran seçimlerindeki milletvekili belirleme sürecine örgüt olarak aktif bir şekilde hazırlandık. Yerel seçimlerde olduğu gibi genel seçimlerde de gerek kadın kollarımız gerekse gençlik kollarımızla birlikte örgütsel çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürdük. Milletvekilliği seçimlerinde yapılan eğilim yoklamalarında Mersin ilçeleri içerisinde katılımın en yüksek olduğu ilçe Silifke’dir. Tabi, kırsalına ve coğrafyasına baktığımızda da Mersin’in en geniş coğrafyasına sahip konumdayız. Bu geniş coğrafyaya hakim olmakla birlikte parti çalışmalarımızı geniş bir alana yayarak eğitim görmemiş hiçbir sandık görevlisi ve partili bırakmadık. Yerel seçimlerde ki başarı çıtamızı 7 Haziran seçimlerinde de yükselterek, her iki seçimde de birinci parti olmanın gurur ve sevincini yaşadık. Seçimlerde bizleri kırmayarak partimiz için bir araya gelip, dağ bayır demeden çalışarak, köylerde sokaklarda sıkılmadık el bırakmadık. Hepimiz bu taşın altına elimizi soktuk. Elbette ki hatalarımız ve yanlışlarımız olmuştur ama bu yanlışlarımız, bundan sonra ne yapmamız gerektiğini ve nasıl bir rota izlememiz gerektiğini bugün bu kürsüden bizlere söyleyeceksiniz. Bizlerde bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.
“SİYASETTE BAŞARI, TAKIM ÇALIŞMASINDA GİZLİDİR”
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ise konuşmasında, "2014 seçimlerinde Silifke’de birinci parti olduk ve seçimi kazandık ama bu birinci parti olmanın birçok önemli bir tarafı vardı. Yerel seçimlerde yeni bir yasa karşımıza çıktı ve 8 belde birleşmiş merkezle birlikte 9 belediye başkanlığı varken tek bir belediye başkanlığına düştü. Bir taraftan yasanın getirmiş olduğu sıkıntılar diğer taraftan hizmet bekleyen bir Silifke vardı. Bütün bu sıkıntılara rağmen biz hiçbir mazeret üretmeden hizmetlerimizi gerçekleştirmeye, belediye sistemini oturtmaya çalıştık. Cumhuriyet Halk Partili bir belediye olarak 88 mahallesiyle birlikte şehrimize kalıcı ve modern hizmetler yapmanın gayretini gösterdik. Böyle bir durumda iken yerel seçimlerdeki başarımızı genel seçimlerde de tekrar gösterdik. Bu demek oluyor ki halkımız bize inanıyor ve güveniyor. Genel seçimlerde de birinci olmamız bunun en açık göstergesidir. İyi niyetle ilçeye bir şeyler yapabilmenin gayretini gösterdiğimizi biliyor. Tabii ki yapamadığımız birçok hizmet var, eksiğimiz var, yapmak istediklerimiz var. Fakat bunların hepsi zamanla ve sistemin oturmasıyla gerçekleşecektir. İnşallah 2019 yılına geldiğimizde Cumhuriyet Halk Partisi hem birinciliğini hem de belediyeciliği üstüne ekleyince Silifke’de güçlenmeye devam edecektir. Ben buradan bu danışma meclisi toplantısını düzenleyerek hem bir araya gelmemize vesile olan hem de fikir alış verişine önem veren ilçe yönetimimize teşekkür ediyorum” dedi.
“ÇALIŞMALARA HIZ KESMEDEN BAŞLAMALIYIZ”
Danışma Meclisinin kapanış konuşmasını gerçekleştiren CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Cumhuriyet Halk Partisi’nin dün olduğu gibi bugün de ülkenin bu kötü gidişinde, ülkeyi huzura kavuşturma çabası içine girmesi gerektiğini ifade ederek, "Bugün bir araya gelmemiz ve danışma meclislerini düzenlememizde ki amaç sadece yerelde değil, genel merkezimize de yansıyacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız, özeleştiriler yaparak çözüm yolları aramamız partimizin her geçen gün bir adım ileri gitmesine imkan sağlayacaktır. Bunun için bir birimize kötü bakmamalıyız. Eğer bir yanlış yapıldı ise, bu yanlışları birlikte düzeltmek için çaba göstermeliyiz. Sonuçta sizler aynı düşünce ve ideolojiden geliyorsunuz. Tartışmanın hiç birinize bir faydası olmaz. Yapılması gereken birlik ve beraberlik olup, işte biz buyuz, beraberiz diyerek köylere, sokaklara ve meydanlara diyebilmelisiniz. İl olarak ilçe örgütleri olarak hepimizin eksiklikleri, fazlalıkları olabilir. Fakat bunlar hiçbir şekilde mazeret değildir. Cumhuriyet Halk Partili olarak demokratik çözümlerle bu sorunlarımızı aşmalı, halkımızın menfaatleri doğrultusunda projeler geliştirmeliyiz. CHP Silifke ilçe Örgütümüz gerçekten bu konuda başarılı bir çalışma yakaladı ve örgütümüzün izlediği yol haritası ayrı bir önem arz etmektedir. Yerel seçimlerde ki çalışmalarımızı ve genel seçimlerde ki çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürerek, seçimden seçime değil her zaman halkımızın içinde olmaya devam edeceğiz. Aslında söylenecek çok söz, çok şey vardır. Ama kısa keselim, beraberlik şart, birlik şart, ülke hepimizin ülkesi. Bu güzelim vatanımızı kurtaracak olan siz halkımız ve beraberliğimizdir" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden CHP Silifke Danışma Kurulu Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Silifke Danışma Kurulu Toplantısı haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mayıs 2022, Perşembe
 • İmsak
  03:40
 • Güneş
  05:20
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:30
Sayfa Başı