MERSİN HABERLERİANAMUR HABERLERİ

MESKİ Anamur’a 110 milyon liralık yatırım yapacak

DHA
07.09.2020 - 12:38 |Son Güncelleme :
DHA

MESKİ Anamur’a 110 milyon liralık yatırım yapacak

MERSİN, (DHA)- MERSİN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ), Anamur ilçesinin içme suyu sorununu çözecek Otluca Projesi için 110 milyon lira değerinde yatırım yapacak.
İlçe gezilerini Anamur ile sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kaşdişlen Mahallesi’nde Alevi Kültür Dernekleri’nce düzenlenen aşure etkinliğine katıldı. Başkan Vahap Seçer, aşure etkinliğinin ardından Anamur’a bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi. Anamurlu muhtarlardan aldıkları taleplerin başında yol taleplerinin geldiğini ifade eden Başkan Seçer, Anamur ilçe merkezinde, köy grup yollarında ve tarım yollarında yaptıkları yol çalışmalarını ayrıntılı rakamlarla anlattı.
10 BİN KİLOMETRELİK YOL AĞINDA ÇALIŞIYORUZ
Başkan Seçer, Mersin'in hizmet alanı geniş bir kent olduğunu hatırlattı. Seçer, "16 bin kilometrekare, toplamda da 3 bin 60 kilometre yetkili olduğumuz yol ağımız var. 2 bin kilometre de bize ait olmayan ama meclisten yapma yetkisi aldığımız yol ağımız var. Bunun dışında da diğer kurumların ya da arazi yollarının tarla yolu, bahçe yolu, bütün bu mesafeler, güzergahları da katarsanız toplamda yaklaşık 10 bin kilometrelik Büyükşehir Belediye araçlarının girip bir şekilde dokunduğu, asfalt, sathi kaplama ya da greyderle yol ıslahı gibi birçok farklı çalışmaların yapıldığı yol ağımız var” dedi.
ÇİFTÇİYE SULAMA BORUSU VE FİDAN DESTEĞİ SÜRÜYOR
Anamurlu muhtarlarla buluşmasında tarım desteklerini de anlatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bu yıl 60 bin metrelik sulama borusu dağıtımı gerçekleştirdiklerini, gelecek yıl çiftçiye 100 bin metre boru dağıtımı yapacaklarını kaydetti.
Başkan Seçer, fidan fide destekleri kapsamında da Anamur’da bin adet avakado ve 6 bin 250 adet Gemlik zeytini fidanı dağıtacaklarını ifade etti.
MESKİ ANAMUR’A 110 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPACAK
Anamur ve yöresinin katı atık sorununu, Silifke merkezli bir proje ile çözdüklerini, artık ilçede vahşi depolama yapılmayacağını belirten Başkan Seçer, Anamur’un gelecek 50 yıldaki su ihtiyacını çözecek, yaklaşık 100 milyon lira bedelli Otluca Projesi için, Anamur Belediyesi ile birlikte İller Bankası’nda girişimlerini sürdürdüklerini anlattı. MESKİ’nin Anamur’un birçok bölgesinde kanalizasyon ve içme suyu yatırımları planladığını kaydeden Başkan Seçer,  “Anamur için planladığımız işlerin toplam yatırım tutarı 110 milyon lira civarında.  Bunlar oldukça önemli yatırımlar. Anamur’un altyapı, kanalizasyon, içme suyu konusunda bir hayli mesafe almamızı sağlayacak çok önemli, değerli yatırımlar” dedi.
HAYVANCILIK DESTEĞİNDEN 300 AİLE FAYDALANACAK
Başkan Seçer, 60 aileye 1500 küçükbaş hayvan verilmesine dayanan proje hakkında da vatandaşlara bilgi verdi. 25’er koyun ve keçi alan ailelerin bu koyunları belediyenin yem ve veterinerlik desteğiyle besleyeceğini anlatan Başkan Seçer, koyun ve keçilerin yavrularının gelecek sezonda başka ailelere verileceğine, böylece 300 aileye destek vermiş olacaklarına dikkat çekti. Seçer, proje için kırsal kesimde yaşayan ve geliri düşük olan ailelerin seçildiğini ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Anamur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Anamur ilinden MESKİ Anamur’a 110 milyon liralık yatırım yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2020 tarihinde saat 12 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MESKİ Anamur’a 110 milyon liralık yatırım yapacak haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:39
 • Güneş
  06:03
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:39
Sayfa Başı