Kızıltepe'de kadınlar ilk kez sinemayla bulutu

Güncelleme Tarihi:

Kızıltepede kadınlar ilk kez sinemayla bulutu
Oluşturulma Tarihi: Mart 10, 2016 17:40

- Kızıltepe ilçesinde, ÇATOM ve Kızıltepe Lider Kadınlar Derneği işbirliğiyle hazırlanan "Geleceğim Elimde" projesi kapsamında 30 kadın ilk kez sinemayla buluştu.

Haberin Devamı

MARDİN (AA) - Kızıltepe ilçesinde Çok Amaçlı Toplum merkezi (ÇATOM) ve Kızıltepe Lider Kadınlar Derneği işbirliğiyle hazırlanan "Geleceğim Elimde" projesi kapsamında 30 kadın ilk kez sinemayla buluştu.

ÇATOM Müdürü Leyla Onur Yanar, yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği kapsamında 150 kadını film izlemesi için sinemaya getirdiklerini ve bunların arasından 30'unun ilk defa sinemaya geldiğini belirtti.

Bu tür etkinlikleri çok önemsediklerini dile getiren Yanar, "Bu bizim dördüncü etkinliğimiz oldu. Sinemaya getirdiğimiz gurubun içinde ilk defa sinemaya gelen kadınlarımız var. Bunun için bu etkinliği çok önemsiyoruz. Bu proje sayesinde kadınlarımız ilk defa sinemaya gitmiş olacaklar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Kızıltepe'deki bir AVM'deki sinemada film izleyen kadınlar, kendileri için bu tür etkinlik düzenlendiği için mutlu olduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!