8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Güncelleme Tarihi:

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Oluşturulma Tarihi: Mart 08, 2016 17:36

- Kızıltepe'de, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla ÇATOM ve Kızıltepe Lider Kadınlar Derneği işbirliğiyle “Geleceğim Elimde” projesi kapsamında etkinlik düzenlendi.

Haberin Devamı

MARDİN (AA) - Kızıltepe'de, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ve Kızıltepe Lider Kadınlar Derneği işbirliğiyle “Geleceğim Elimde” projesi kapsamında etkinlik düzenlendi.

Bir alış veriş merkezinin konferans salonunda gerçekleştirilen programda, şiir dinletisi, halk oyunları, sertifika töreni, müzik ve tiyatral müzikal dans çalışması yapıldı.

Programda konuşan ÇATOM Müdürü Leyla Onur Yanar, tüm dünyada ve Türkiye'de kadınların yaşamış olduğu sorunlar gibi bölgede de çeşitli sorunlar yaşandığını belirtti.

Son dönemde Türkiye'de yaşanan şiddet ve kadın cinayetlerinin, çeşitli toplumsal sorunları beraberinde getirdiğini ifade eden Yanar, "Devlet yetkililerinden beklentimiz, ülkemiz nüfusunun yarısına eşdeğer kadın haklarının daha iyi korunması ve topluma güvenle bakabilmesini sağlayacak hem yasal adımların atılması, hem de sosyal projeler ile desteklenerek kadın sorunlarının çözülmesini talep etmekteyiz. Biz kadınlar, toplumun etkili, yönlendirici, birleştirici ve barışın teminatıyız” dedi.

Haberin Devamı

Programa, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, oda başkanları ve çok sayıda kadın katıldı.

Program sonunda, kadınlara çeşitli ödül ve plaketler takdimi yapıldı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!