MANİSA HABERLERİ

Manisa'daki katı atık bertaraf tesisine İzmir'den inceleme

DHA
10.10.2019 - 13:31 |Son Güncelleme :
DHA

EGE Bölgesi Sanayi Odası yönetimi (EBSO) ile birlikte İzmir'den gelen heyet, Manisa'daki Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası'nda inceleme yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım; EBSO Meclis Üyesi ve Çevre Çalışma Grubu Başkanı Erdoğan Çiçekçi, EBSO Meclis Üyesi ve Çevre Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Musa Nedim Anbar, EBSO Meclis Üyesi Nejat Özduran, Meslek Komitesi Üyesi Anıl Türksoy, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Şükran Nurlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Alpaslan, Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri Azbar, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü Çevre Mühendisi Oktay Söylemez, Ege Serbest Bölge A.Ş. Çevre Takım Lideri Nehir Üçer, Tire Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü Çevre Mühendisi Hakan Tanyeri, Aliağa Kimya İhtisas ve Karma OSB Müdürlüğü Çevre Mühendisi Keziban Öztürk, İzmir Pancar OSB Müdürlüğü Çevre Mühendisi Nazlı Yemişçi, İzmir Menemen Plastik İhtisas OSB Müdürlüğü Çevre ve Arıtma Şefi Latife Roksan Koyuncu ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Çevre Yüksek Mühendisi Arzu Yalabık'ı, Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda ağırladı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle Türkiye'nin kamu kaynaklı en büyük yatırımı olma özelliği taşıyan, şehrin 40 yıllık çöp sorununu sonlandırdığı gibi, ekonomik anlamda ülkeye katma değer de sağlayan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası'nı incelemek üzere gelen İzmir heyetine, tesisle ilgili bilgiler verildi. Heyeti bilgilendiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Başkan Ergün'ün çevre yatırımlarına verdiği önemin hem ülke hem de Manisa için önemli olduğunu söyledi. Ardından heyet tesisi gezerek inceleme yaptı.

MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa'daki katı atık bertaraf tesisine İzmir'den inceleme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2019 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa'daki katı atık bertaraf tesisine İzmir'den inceleme haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Kasım 2019, Çarşamba
 • İmsak
  06:18
 • Güneş
  07:42
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı