MANİSA HABERLERİ

Manisa'da Yaz Sulama Sezonu başladı

DHA
05.06.2020 - 12:10 |Son Güncelleme :
DHA

Manisa'da Yaz Sulama Sezonu başladı

MANİSA'da 2020 Yaz Sulama Sezonu başladı. Bu yıl il genelinde 390 bin dekar arazinin sulanması ve ülke ekonomisine toplam 507 milyon lira kazandırılmasının hedeflendiği bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, son yılllarda yaptığı yatırımlarla, modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyor.  Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükseltmektedir.

Bu kapsamda, çeşitli yatırımların yapıldığı Manisa'da 2020 Yaz Sulama Sezonu başladı. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, sulama sezonunun başlamasıyla Manisa genelinde toplam 390 bin dekar tarım arazisinin sulanmaya başlanacağını açıkladı. "Manisa 'da yapılacak sulu tarım ile birlikte 2020 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 507 milyon TL katkı sağlanmasını hedeflemekteyiz" diyen Yıldız, şöyle devam etti:

"Manisa'da en önemli sulama projelerinin başında Aşağı Gediz Ovası Sulaması gelmektedir. İş kapsamında Salihli (Adala) Sulaması, Ahmetli Sulaması ile Manisa merkez ile Salihli, Ahmetli, Turgutlu ilçelerinde toplam 190 bin 500 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak. Bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte 2020 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 248 milyon TL katkı sağlanması hedeflendiğini açıklayarak, DSİ olarak ülke tarımı ve ülke insanı için özveri ile çalışmaya devam etmektedir. Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, kapalı sistem sulamanın yaygınlaşmasını ve sulamada su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdürüyoruz."

MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa'da Yaz Sulama Sezonu başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Haziran 2020 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa'da Yaz Sulama Sezonu başladı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

05 Haziran 2020, Cuma
 • İmsak
  03:51
 • Güneş
  05:39
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:08
 • Akşam
  20:38
 • Yatsı
  22:19
Sayfa Başı