MALATYA HABERLERİ

“Kadına Şiddete Hayır” Semineri Düzenlendi

IHA
26.11.2015 - 10:40 |Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI'NA BAĞLI KADIN KÜLTÜR VE SPOR MERKEZİ TARAFINDAN KADINA ŞİDDETE HAYIR SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi tarafından Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla bir seminer programı düzenlendi.
Malatya Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Av. Çiğdem Ağda ve Av. Esra Genç’in konuşmacı oldukları seminerde, Büyükşehir Belediyesi Aile ve Sosyal İşler Şube Müdürü Av. Gülay Zengin, yaptığı selamlama konuşmasında, seminerin bilinçlenme adına önemli bir program olduğunu söyledi. Seminer programında Malatya Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Av. Çiğdem Ağda ve Av. Esra Genç, kadına şiddetle ilgili bilgilendirme yaptı. Şiddet, şiddetin çeşitleri, şiddeti besleyen etmenler ve Türk Ceza Kanunu’nda kadın ve çocuklara yönelik suçların neler olduğu konularında bilgi veren Av. Çiğdem Ağda, hangi suç tiplerinde yargının devreye girdiğini ve beraberinde Ailenin Korunmasına Dair Kanun’da ne gibi haklar olduğu ile ilgili bilgilendirme yaptı.
“NİHAYETİNDE İNSANIZ”
Kadının toplumdaki ikincil konumuna dayalı olarak kadına uygulanan her türlü şiddet eyleminin kadına şiddet olarak algılanması gerektiğini belirten Ağda, kadın ve erkeğin eşit olduğunu söyledi. Ağda, “Biz kadın ve erkek olarak eşitiz, insanız yani. Birey temelinde baktığımız zaman ve bunu içselleştirip kabul ettiğimiz zaman toplum açısından aslında hani o cinsiyetçi kavramı kaldırdığımızda kadına şiddetin ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Bu anlamda birey temelinde bakmak gerekiyor” diye konuştu.
Seminer programında mor kurdele ile ‘Kadına Şiddete Hayır’ yazılı kokartlar dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden “Kadına Şiddete Hayır” Semineri Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Kasım 2015 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Kadına Şiddete Hayır” Semineri Düzenlendi haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mayıs 2022, Pazartesi
 • İmsak
  03:21
 • Güneş
  05:03
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:18
Sayfa Başı