KÜTAHYA HABERLERİ

Tavşanlı’da İçme Suyu İhalesi Tamam

IHA
25.12.2015 - 23:32 |Son Güncelleme :

İÇME SUYU İHALESİ TAMAM

IHA

Tavşanlı’nın 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan ve suyun kaynağından alınmasını kapsayan içme suyu projesinin 54,5 milyon TL’lik ihalesi 22 firmanın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in göreve geldiği günden bu yana üstüne titrediği içme suyunu Esatlar kaynağından getirme projesi nihayet yapım aşamasına geldi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler daha önce; Orman ve Su İşleri ile Kalkınma Bakanlıklarından 54,5 milyon TL’lik ödenek ayrıldığı müjdesini vermişti. Dev projenin ihalesi Ankara’da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde DSİ İçme Suları Daire Başkanı Şadiye Yalçın ile Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın’ın katılımıyla yapıldı.
İhalenin ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “30 Mart seçimleri öncesinde Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun müjdelediği dev proje nihayet vücut buluyor. 30 milyon TL’lik içme suyu projemiz; ek ödeneklerle 54,5 milyon TL’ye çıkarıldı. Böylelikle Tavşanlı için ayrılan bu dev yatırıma Kuruçay ve Tunçbilek beldelerimiz ile civar köylerimiz de eklenmiş oldu. DSİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ihale son derece verimli geçti ve yüklenici firma belli oldu. İnşallah ihalenin ardından ilk kazmayı vuracağız. Proje tamamlandığında ise ilçemiz memba suyuna kavuşmuş olacak ve 50 yıl boyunca Tavşanlı’nın yanında civar yerleşim alanları da tertemiz kaynağından su içecek. Şimdiden Tavşanlı’mıza bu dev projemiz hayırlı ve uğurlu olsun. 2009’da halkımıza verdiğimiz temiz içme suyunun arıtma tesisi yerine ana kaynaktan temini konusunda Tavşanlı halkının yanında olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na, Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na, Vekilimiz Vural Kavuncu’ya, DSİ Genel Müdürümüz Rıza Deniz’e, İçme Suları Daire Başkanımız Şadiye Yalçın’a, Eski Genel Müdürümüz Akif Özkaldı’ya ve Eski Daire Başkanımız Ayhan Bey ile bize inanan ve güvenen Tavşanlı halkına teşekkür ederim” dedi. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Tavşanlı’da İçme Suyu İhalesi Tamam hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Aralık 2015 tarihinde saat 23 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tavşanlı’da İçme Suyu İhalesi Tamam haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Mayıs 2022, Pazar
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:35
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:56
 • Akşam
  20:19
 • Yatsı
  21:56
Sayfa Başı