KONYA HABERLERİ

Selçuklu Belediye Başkanı, İMKB Özel Eğitim Okulunu inceledi

DHA
20.12.2020 - 14:54 |Son Güncelleme :
DHA

Selçuklu Belediye Başkanı, İMKB Özel Eğitim Okulunu inceledi

Muhammed Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA,(DHA)- SELÇUKLU Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, belediye tarafından özel öğrencilerin kullanımına hazır hale getirilen Selçuklu İMKB Özel Eğitim Uygulama okulunda incelemelerde bulundu.
Selçuklu sınırları içerisinde yer alan ve başka bir bölgeye taşınan İMKB Teknik Lisesi Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan tadilatla özel öğrencilerin eğitim alabileceği bir okul haline getirildi. Okulda özel öğrenciler için uygulama evi yapılırken, yaklaşık otuz kişilik olan sınıf kapasiteleri özel öğrencilerin eğitim alacağı şekilde 4 – 10 kişilik sınıflara dönüştürüldü. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, okula ziyaret gerçekleştirerek yapılan çalışmaları inceledi. Başkanı Pekyatırmacı, okuldaki dönüştürülen sınıfları, yemekhaneyi, öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak olan hobi bahçesini ve spor salonunu inceledi. Başkan Pekyatırmacı’ya ziyaretinde eşlik eden Okul Müdürü Halil İbrahim Topbaş, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Fatma Menekşe özel eğitim uygulama okulumuz buraya taşındı. İMKB özel eğitim uygulama okulu olarak bu yıldan itibaren burada faaliyetlerine devam edecek. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak okulumuzun içerisindeki bütün fiziki imkanları özel eğitim okuluna uygun hale getirdik. Burada öğrencilerimiz rahat bir şekilde hem eğitim faaliyetlerini hem de buradaki uygulama faaliyetlerine katılabiliyorlar. İnşallah önümüzdeki süreçte bahçe içerisinde de gerekli düzenlemeleri yaparak özel eğitim okuluna uygun şekilde bahçenin çocuklarımız tarafından kullanılabilmesi için gerekli çalışmaları yapmış olacağız. Burada bir hobi bahçesi oluşturuluyor. Yine bir spor alanı oluşturuluyor. Peyzaj düzenlemeleri ile birlikte çocuklarımızın rahat bir şekilde hizmet alabilecekleri, eğitim faaliyetlerini yürütebilecekleri güzel bir bahçe alanına da kavuşmuş olacaklar. Selçuklu Belediyesi olarak eğitim alanında her zaman çocuklarımızın, gençlerimizin, öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu. 
FOTOĞRAFLI 

  Etiketler:

  Yasal Bilgilendirme

  Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Selçuklu Belediye Başkanı, İMKB Özel Eğitim Okulunu inceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Aralık 2020 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuklu Belediye Başkanı, İMKB Özel Eğitim Okulunu inceledi haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

  22 Ocak 2021, Cuma
  • İmsak
   06:30
  • Güneş
   07:54
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:28
  Sayfa Başı