KONYA HABERLERİ

KSO Başkanı Kütükcü: “Sektör ayrımı gözetmeksizin, tüm imalat sanayi sektörleri desteklenmeli”

DHA
21.04.2020 - 15:09 |Son Güncelleme :
DHA

KSO Başkanı Kütükcü: “Sektör ayrımı gözetmeksizin, tüm imalat sanayi sektörleri desteklenmeli”

 Mehmet IŞIK/KONYA,(DHA)- KONYA Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü,  ''Böyle bir dönemde istihdamı koruyarak üretime devam etmek ve finansı iyi yönetmek çok önemli. Bu noktada sektör ayrımı gözetmeksizin, tüm imalat sanayi sektörleri istisnasız desteklenmeli.'' dedi. 
Konya Sanayi Odası, koronavirüs tedbirleri nedeniyle geçen ay yapamadığı meclis toplantısına nisan ayı toplantısıyla birlikte video konferans sistemiyle gerçekleştirdi. 
Konya sanayisinde Türkiye ortalamasının çok altında bir kapasite düşüşü olduğunu belirten Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, şunları söyledi:
''Şehrimizde firmalarımız tedbirlere azami ölçüde dikkat ederek, üretimlerine devam ediyor. Böyle bir dönemde istihdamı koruyarak üretime devam etmek ve finansı iyi yönetmek çok önemli. Bu noktada sektör ayrımı gözetmeksizin, tüm imalat sanayi sektörleri istisnasız desteklenmeli.''  
 Kütükcü, gerek Konya Sanayi Odası’nda gerek Konya OSB’de koronavirüs nedeniyle tüm tedbirlerin eksiksiz alındığını kaydetti. 
Kütükcü, “Şu ana kadar sanayicilerimizden gelen talepleri içeren iki ayrı rapor hazırlayarak TOBB ve bakanlıklarımıza ilettik. Bu raporlarda yer alan Kısa Çalışma Ödeneğinin şartlarının kolaylaştırılarak hayata geçirilmesi, nakit akışı bozulan firmaların kredi anapara ve faiz ödemelerinin ertelenmesi, KGF desteklerinin artırılması, GEKAP beyanname sürelerinin uzatılması, muhtasar, KDV ve SGK ödemelerinin ertelenmesi gibi pek çok talebimiz kabul edildi. Ayrıca üretimin devam etmesi için sanayicilerimizin yeni taleplerini içeren üçüncü raporumuzu da üst kuruluşumuz TOBB’a gönderdik. Takibini yapacağız.” dedi.
Kütükcü, sanayi odası olarak 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına 100 bin lira bağışta bulunduklarını hatırlatarak,   üyelerinin Haziran ayında ödemesi gereken yıllık üyelik aidatı ve munzam aidatların gecikme zammı ve faiz tahakkuk ettirilmeksizin ekim ayına ertelendiğini hatırlattı. Kütükcü, Konya Sanayi Odası’nın tekstil meslek komitesinin maske üretimi konusunda sahada aktif olarak çalıştığını, şu ana kadar komitede yer alan firmalar tarafından 1.5 milyonun üzerinde maskenin üretildiğini kaydetti.    
FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KSO Başkanı Kütükcü: “Sektör ayrımı gözetmeksizin, tüm imalat sanayi sektörleri desteklenmeli” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2020 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KSO Başkanı Kütükcü: “Sektör ayrımı gözetmeksizin, tüm imalat sanayi sektörleri desteklenmeli” haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2020, Salı
 • İmsak
  04:31
 • Güneş
  06:00
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  21:00
Sayfa Başı