KONYA HABERLERİ

Karatay Belediyesi'nden önemli eser daha

DHA
01.06.2020 - 10:21 |Son Güncelleme :
DHA

Karatay Belediyesi'nden önemli eser daha

Mehmet IŞIK/KONYA,(DHA)- KARATAY Belediyesi, tarih, medeniyet, kültür ve sanatın şehri Konya’da kültür yayınlarıyla Konya, özellikle de Karatay’ın bütün maddi-manevi değerlerini kitaplaştırarak vatandaşla buluşturuyor. Belediye Başkanı Hasan Kılca, badece yaklaşık 1.5 yılda 9. Geleneksel Mevlana Şiir Şöleni Şiir Seçkisi , Konya’da Ahilik; Ahi Yapıları ,  Mihrimah; Kadim Medeniyetin Manevi Temelleri ,  Selçuklu Emiri Celalettin Karatay ve Vakıf Eserleri  ve Âlem Dönüyor; Minyatürlerle Mevlevilik ve Mevlevihaneler  gibi 5 önemli eseri yayın hayatına kazandırdıklarını belirterek, '' Konyamızın zengin ve derin kültür-sanat hayatına katkı yapıyoruz” dedi.
Karatay Belediyesi, binlerce yıllık geçmişi ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Konya’nın, özellikle de Karatay’ın elde ettiği zengin miras ile değerlerin kalıcı hale getirilmesi, geleceğe taşınması ve tanıtılması amacıyla birçok çalışma yürütüyor. Bugüne kadar onlarca kıymetli eseri yayın hayatına kazandıran Karatay Belediyesi, kültür yayıncılığına yeni eserlerle katkı sunmaya devam ediyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, göreve geldiği son 1,5 yılda 5 yeni önemli eseri daha yayın hayatına kazandırdı. Belediye Başkanı Hasan Kılca, kökü binlerce yıllık tarihe dayanan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Konya’nın sahip olduğu değerler ve bu önemli bir mirası korumak, geleceğe taşımak için gayret ettiklerini söyledi.
Başkan Hasan Kılca, “Bugün coğrafyamız, büyük bir kültür emperyalizmi ile karşı karşıyadır. Kendi kültürlerini ve değerlerini koruyamayan toplumlar, maalesef yok olmaya mahkumdur. Karatay Belediyesi olarak bizler, kendi kültürümüzü yaşayarak, yaşatarak ve gelecek kuşaklara aktararak sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Bu kapsamda da yaklaşık son bir buçuk yılda 5 önemli eseri yayın hayatına kazandırarak hemşehrilerimizle buluşturduk. Amacımız, birçok medeniyetten beslenmiş, bu medeniyetlerin kültüründen süzülmüş bir şehir olan Konyamızın özellikle de Karatayımızın da tanıtımına katkı sunmaktır. Bu vesileyle söz konusu proje ve eserlerimizin yayın hayatına kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Karatay Belediyesi'nden önemli eser daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Haziran 2020 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karatay Belediyesi'nden önemli eser daha haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Haziran 2020, Pazartesi
 • İmsak
  03:38
 • Güneş
  05:23
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:51
Sayfa Başı