KONYA HABERLERİ

Karatay Belediyesinden 30 okula 30 halı saha

DHA
15.10.2020 - 17:08 |Son Güncelleme :
DHA

Karatay Belediyesinden 30 okula 30 halı saha

 Muhammed Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA,(DHA)- KARATAY Belediyesi tarafından ilçedeki 30 okula FIFA normlarına uygun 30 suni çim sahanın temeli atıldı. 
Karatay’da okullarda eğitim gören öğrencilerin daha sağlıklı güvenli ortamlarda spor yapmaları amacıyla Karatay Belediyesi tarafından başlatılan “30 Okula 30 Yeni Halı Saha” projesinde temeller atıldı.  
Hüseyin Sevim Köroğlu İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen temel atma töreninde  konuşan Konya Valisi  Vahdettin Özkan, ''Bu anlamlı ve güzel projenin hedef kitlesi gençlerimiz. Çocuklarımız bizim her şeyimiz, umudumuz ve yarınımız. Belediyemizin attığı bu adım, gençlerimize yaşanabilir bir gelecek bırakılmasına dönük atılan en önemli adımlardan bir tanesi. Konya’mızda belediyelerimizin kamu hizmetlerini yaygınlaştırma ve etkinleştirmede üstlendikleri misyon, Anadolu’nun tamamına önemli bir örnek oluşturuyor. Belediyelerimizin böyle güzel faaliyetleri sayesinde vatandaşlarımızın yaşam kalitesi artmaktadır. Karatay Belediyemizin 30 okulumuza yönelik fiziki altyapısını iyileştirme, çocuklarımızın fiziki ve ruhsal açıdan katkı sağlayacak bu atılımın tüm toplumumuz tarafından takdir toplamakta ve duayı hak etmektedir. Bu vesileyle Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’yı kutluyorum” dedi.  
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Karatay’daki 30 okula 30 yeni suni çim halı saha kazandırmanın heyecanı içerisinde olduklarını belirtti.  
Kılca, şunları söyledi:
'' Bizler, her biri geleceğimizin teminatı, yarınlarımız ve ülkemizin umudu olan çocuklarımızı çok seviyoruz. Karatay Belediyesi olarak; eğitim çağındaki çocuklarımızın hem eğitimlerine hem de sosyal yaşamlarına rahat bir şekilde devam etmeleri amacıyla ilçemize yeni eğitim yuvaları kazandırıyor, okullarımızdaki pek çok ihtiyaca da cevap veriyoruz. Bu kapsamda da bugüne kadar birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Karatay’da eğitimin akademik kalite ve başarının yükselmesi, öğrencilerin çok daha rahat ve sağlıklı ortamlarda eğitim alabilmesi için; Son 1,5 yılda ilçemize 35 milyon lira maliyetle 6 eğitim tesisi kazandırdık. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizde ilkokul birinci sınıfa başlayan 8 bin 132 çocuğumuza okul çantası, beslenme çantası ve kırtasiye malzemesi desteği verdik. Yine geçtiğimiz yıl 2 bin 8’inci sınıf öğrencisine 8 bin adet LGS destek kitabı hediye ettik. TÜBİTAK ile imzaladığımız protokolle ilçedeki tüm okullarımıza 16 bin 916 yayının olduğu “TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları Kitaplığı” kurduk. Şehrimizde özel yetenekli, özellikle zekâ ve liderlik alanlarında yüksek kapasitesi olan yavrularımızın yetişmelerine de ayrı bir önem veriyoruz. Bu amaçla da 7 milyon liraya mal olan 26 derslikli Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi BİLSEM’i ilçemize kazandırdık. Koronavirüs salgını dolayısıyla bu yıl açamadık ama geçtiğimiz yıl 11 branşta ilk defa hayata geçirdiğimiz “Karatay Yaz Spor Okulu” projemizle hem yüzlerce çocuğumuzun spora başlaması veya devam etmesi için kıymetli bir adım atmış olduk hem de bu sayede birçok milli sporcunun yetişmesine katkı sunduk.”    
Hasan Kılca, 30 okula 30 halı saha projesinin hayata geçiş sürecini anlattı.   Kılca, ''Çocuklarımızın çok daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim görmeleri kadar bedensel ve zihinsel anlamda da çocuklarımıza olumlu katkı sunması için Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ayrıntılı bir çalışma yaptık. Söz konusu gayretimiz neticesinde, ilçemiz genelinde halı saha yapılabilecek alanlara sahip okullarımızı belirledik ve bu özelliklere sahip ilçemizdeki 30 okulumuza 30 adet yeni suni çim halı saha kazandırma kararı aldık. Bugün de yaptığımız çalışmayla ortaya çıkan halı saha projelerimizin temellerini hep birlikte atıyoruz. Halı sahalarımız; 1000 metrekare ebatlarında, FIFA normlarında ve suni çim saha şeklinde inşa edilecek. Halı sahalarımızın etrafı galvanizli kafes tel ile çevrili olacak ve halı sahalarımızın yürüme yolları kilitli parkeyle kaplı olacaktır.  Bu yatırımımızla; yarınlarımız ve umudumuz olan yavrularımızın yetişmelerine ve geleceklerine ayrı bir güç katmayı amaçlıyoruz. Eğitimlerine devam eden çocuklarımız ve gençlerimiz, gönül rahatlığıyla buralarda spor yapabilecekler. Projemizi tamamlayarak halı sahalarımızı en kısa zamanda okullarımızın ve çocuklarımızın hizmetine sunacağız. İlk etapta 30 okulumuzda bu projemizi hayata geçirdik ama gelecekte ilçemizde bu projeye ihtiyaç duyan tüm okullarımızda da halı saha yapacağız inşallah. Bu vesileyle, ‘Karatay’da 30 Okula 30 Yeni Halı Saha’ projemizin ilçemize, okullarımıza ve yavrularımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.   
​FOTOĞRAFLI  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Karatay Belediyesinden 30 okula 30 halı saha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2020 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karatay Belediyesinden 30 okula 30 halı saha haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ekim 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:31
 • Güneş
  06:52
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı