KOCAELİ HABERLERİİZMİT HABERLERİ

İzmit’te yapılacak kültür ve sanat etkinlikleri tanıtıldı

DHA
02.04.2021 - 19:37 |Son Güncelleme :
DHA

İzmit’te yapılacak kültür ve sanat etkinlikleri tanıtıldı

Dinçer AKBİR-Alişan KOYUNCU/İZMİT(Kocaeli),(DHA)-İZMİT Belediyesi tarafından 2021 yılı kültür ve sanat sezonu tanıtıldı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "Geçen sene hayata geçirdiğimiz kültürel ve sanatsal etkinliklerden geriye kalan halkımızın yüzünde gördüğümüz tebessüm ve gözlerinde gördüğümüz ışık oldu. Biz de o tebessümü kaybetmemek ve o ışığı söndürmemek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

İzmit Belediyesi tarafından 2021 yılında gerçekleştirilecek kültür ve sanat etkinlikleri, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtım toplantısına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte belediye yetkilileri ve pandemi kuralları çerçevesinde davet edilen sınırla sayıda davetli katıldı. Toplantıda İzmit Belediyesi’nin 2021 yılı boyunca gerçekleştireceği festivaller, etkinlikler, gösteriler ve kültürel etkinlikler tanıtıldı.

Fatma Kaplan Hürriyet, 2 yıl önce, ‘İzmit’in sanata giden damarlarını açacağız’ diye söz verdiklerini belirterek, "Bu anlayış ile yolumuza devam ediyoruz. Geçen sene hayata geçirdiğimiz kültürel ve sanatsal etkinliklerden geriye kalan halkımızın yüzünde gördüğümüz tebessüm ve gözlerinde gördüğümüz ışık oldu. Biz de o tebessümü kaybetmemek ve o ışığı söndürmemek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. İnsanlar günlük telaşlarına yenilmiş bu kentte. Kültür ve sanatın bir kent için ne kadar önemli olduğunu unutmaya başlamış. Aslında sanat su kadar, yemek kadar bir ihtiyaç. Sanat, düşüncenin en saygın, en asil biçimi.” dedi.

Başkan Hürriyet, konuşmasının devamında 2021 yılında gerçekleştirilecek tüm kültür ve sanat etkinliklerini tek tek anlattı. Toplantının sonunda ise keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın konser verdi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmit haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmit ilinden İzmit’te yapılacak kültür ve sanat etkinlikleri tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2021 tarihinde saat 19 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmit’te yapılacak kültür ve sanat etkinlikleri tanıtıldı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:49
 • Güneş
  06:19
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:07
Sayfa Başı