Gebze’ye Tam Donanımlı Olimpik Havuz

Güncelleme Tarihi:

Gebze’ye Tam Donanımlı Olimpik Havuz
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 09, 2015 11:34

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GEBZE'YE OLİMPİK YÜZME HAVUZU YAPILDI.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze’ye modern bir Olimpik Yüzme Havuzu kazandırdı.
Gebze stadyumunun yanındaki atıl alanı değerlendirerek Olimpik Yüzme Havuzu yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yüzme sporuna tam donanımlı modern bir tesis kazandırdı. Uluslararası standartlara sahip tesiste olimpik, yarı olimpik ve çırpınma havuzları yer alıyor. Tesis başarılı sporcuların yetişmesine katkı sağlarken uluslararası müsabakalara da zemin hazırlayacak.
Tesisin içinde bir adet 2 metre derinliğinde 25 metreye 50 metre ölçülerinde olimpik havuz, 1.60 metre derinliğinde 16 metreye 25 metre ölçülerinde yarı olimpik ısınma havuzu ve 4 buçuk metreye 11 metre ebadında bir de çocuk havuzu bulunuyor.
Tesisin yüzme havuzları bölümüne 750 seyirci kapasiteli tribün yer alıyor. Tam donanımlı yapılan olan olimpik yüzme havuzu çeşitli su sporları organizasyonlarına ev sahipliği yapacak. Proje toplam 13 bin 288 metrekare alan üzerine inşa edildi. Tesis bodrum kat zemin kat ve bir kattan oluşuyor. Tesiste soyunma odaları, sauna, masaj, spor salonu, teknik merkezler ve ısınma salonu gibi bölümler yer alacak. Tesisin birinci katında kat danışma, bilet satış, büfe, ofis, seyirci fuayesi, kafeterya ve mutfak bulunacak. Tesisin havuz ve tribün çatısı çelik çatı olup üzeri kenetli sistem şeklinde yapılacak. Dış cephe kaplaması alüminyum kompoze panel olarak düzenlenecek.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!