KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir’de uzman doktor açığı giderek artıyor

DHA
02.01.2017 - 13:18 |Son Güncelleme :
Kırşehir’de uzman doktor açığı giderek artıyor
DHA

Salih GÜNER, KIRŞEHİR (DHA) - AHİ Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Üniversitesi Hastanesi’nde emekli olan, çeşitli nedenlerle başka illere atanan, raporlu olan uzman doktorların görev yapmamaları sonucu bazı önemli branşlarda doktor açığının bulunduğu bildirildi.

2016 yılında Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan Kadın Doğum ve Hastalıkları bölümünde 4 doktorun emekli olması, bir doktorun raporlu olması sonucu ciddi oranda doktor ihtiyacı bulunuyor. Bu bölümde bir ara 3'e düşen uzman doktor sayısı yapılan iki atamayla birlikte 5'e çıktı. Ancak hala en az 3 Kadın Doğum ve Hastalıkları uzmanı doktoruna ihtiyaç olduğu öğrenildi. Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tek doktor olarak görev yapan Gastroenteloji uzmanı Doktor Bilal Ergül’ün Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne atanmasıyla bu bölümün hastalarına, dahiliye uzmanları bakarken, tedavi edilemeyen bazı hastaların da çevre illerdeki hastanelere sevk edildikleri öğrenildi. Çocuk cerrahisinde görevli Dr. Şeref Selçuk Kılıç’ın da başka bir ildeki hastaneye atanmasıyla bu bölümde hiç doktor bulunmuyor. Sekiz doktora ihtiyaç bulunan Radyoloji bölümünde halen 5 doktorun görev yaptığı ve en az 3 doktora ihtiyaç duyulduğu öğrenildi.

Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Üniversitesi Hastanesi’nde bazı bölümlerde doktor sayısının ise fazla olduğu öğrenilirken, Genel Cerrahide 11, göz hastalıklarında 8 doktorun görev yaptığı bildirildi. Kırşehir’de uzman doktor sayısının düşmesinin nedenleri olarak bazı uzman doktorların doktora yapmak istedikleri, ancak Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’nün bu taleplere olumsuz cevap vermesi nedeniyle bu doktorların diğer illere atanma talebinde bulundukları, kabul edilenlerin de bu nedenle Kırşehir’den ayrıldıkları öğrenildi.

Ayrıca Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Üniversitesi’ne gelen akademisyen sayısının sürekli artmasından dolayı Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Üniversitesi Hastanesi’ndeki döner sermaye payının sürekli düştüğü, ücret adaletsizliğine neden olduğu, bu nedenle hastanede görev yapan doktorların başka illerdeki hastanelere ya da özel hastanelere gitmeyi tercih ettikleri ileri sürüldü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kırşehir’de uzman doktor açığı giderek artıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ocak 2017 tarihinde saat 13 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırşehir’de uzman doktor açığı giderek artıyor haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2021, Salı
 • İmsak
  05:28
 • Güneş
  06:50
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı