Futbolda dünya yıldızı olma hayali kuran Buğra, her gün 110 kilometre yol kat ediyor

Güncelleme Tarihi:

Futbolda dünya yıldızı olma hayali kuran Buğra, her gün 110 kilometre yol kat ediyor
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 18, 2024 12:25

Futbolda dünya yıldızı olma hayali kuran Buğra, her gün 110 kilometre yol kat ediyor

Haberin Devamı

Fahrettin TOKER/KIRŞEHİR, (DHA)- KIRŞEHİR'in Kaman ilçesinde 5 yaşından itibaren futbolla ilgilenen Buğra Keleş (11), babasıyla birlikte antrenmanlara katılmak için her gün merkeze gidip gelerek toplamda 110 kilometre yol kat ediyor. Tek hayalinin iyi bir futbolcu olmak olduğunu söyleyen Keleş, "Futbol sevdam için her gün Kaman'dan Kırşehir'e gidiş geliş yapıyorum. Toplamda 110 kilometre mesafe kat ediyorum" dedi.

Kırşehir'in Kaman ilçesinde yaşayan Nihat ve Tuğba Keleş çiftinin tek çocuğu olan Buğra Keleş, 5 yaşında futbolla ilgilenmeye başladı. Buğra'nın annesi Tuğba Keleş ise oğlunun futbolla ilgilenmesini istemedi. Bulunduğu ilçede arkadaşlarıyla sıklıkla futbol oynayan Keleş, Kırşehir 1'inci Amatör Ligi'nde mücadele eden 40 Şehirgücüspor kulübünün seçmelerine katıldı. Seçmelerdeki performansı antrenörler tarafından beğenilen Keleş'e U12 takımına katılması için lisansı çıkarıldı. Kısa sürede takımla birlikte antrenmanlarada başlayan Keleş, her gün ilçeden Kırşehir merkeze gelmek için gidiş-geliş toplamda 110 kilometrelik yol kat ediyor. Keleş ayrıca tek hayalinin Arda Güler, Ronaldo, Messi, Neymar gibi futbolcular gibi yapılmasını istediğini söyledi.

Haberin Devamı

'MESAFELER HAYALLERİME ASLA ENGEL DEĞİLDİR'

Futbolu çok sevdiğini söyleyen Buğra Keleş, "Her gün toplamda 110 kilometre mesafe katıyorum. Ben bu futbol sevdasına düştüm bir daha geri dönmek istemiyorum. Her zaman başarılı olmak istiyorum. Futbolcu olmayı çok istiyorum. Benim hayalim Arda Güler Ronaldo, Messi, Neymar gibi başarılı bir futbolcu olmak. Ben 5 yaşında futbol oynamaya başladım. Annem futbol oynamamı hiç istemedi. Çok karşı çıkıyordu. Okuluma, derslerime yoğunlaşmamı istiyordu. Babam bu süreçte çok destek oldu. Gece ve gündüzleri çalışıyorken 1 saatlik uykuyla beni her gün antrenmanlara, maçlara getiriyor. Sonunda annemi de ikna ettiler. Şimdi hem derslerimi ihmal etmedim hem de futbol sevdamın peşinden koşuyorum. Mesafeler benim hayallerime asla engel değildir" dedi.

Haberin Devamı

'KÜÇÜKLÜKTEN GELEN BİR TOP SEVGİSİ VAR'

Buğra'nın babası Nihat Keleş ise, "Kaman'dan Kırşehir'e gelmek bizi biraz zorluyor ama çocuğumuzun sevgisi için, futbol sevdası için katlanıyoruz" diye konuştu.

Annesi Tuğba Keleş'de ilk başta oğlunun futbolla ilgilenmesini istemediğini belirterek, "Ben de her anne gibi çocuğumun okumasını, iyi bir üniversiteyi kazanmasını o yönde çizmesini istedim. Buğra'nın küçüklükten gelen bir top sevgisi var. Herkes okumak zorunda değilmiş. Okumaktan önce çocuklarımızın yeteneklerini keşfedip onları o istikamette yönlendirmemiz gerekiyor" dedi.

"KENDİSİNDEN 1 YAŞ BÜYÜK KATEGORİDE OYNUYOR"

Buğra'nın kendisinden 1 yaşında büyük olan U12'de mücadele ettiğini söyleyen Antrenör Ömer Derinyol ise "Buğra şans eseri bize geldi. Seçmelerimize katıldı. Antrenmanlara hemen katıldı. Buğra'da bir futbolcu kumaşı vardı. İlk antrenmanda Buğra kumaşını belli etti. Hocalarımızla birlikte gerekli istişarelerden sonra spor kulübümüzde kendisinin lisansı çıkarıldı. Normalde 11 yaşında ama U12'de oynuyor. Kendisinden 1 yaşında büyüklerle oynuyor. Buğra gerçekten Kırşehir futbolu ve 2013'lüler arasında en yetenekli olanlardan biri."ifadelerini kullandı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!