KIRKLARELİ HABERLERİ

Trakya Proje Pazarı'nda dereceye girenler belli oldu

DHA
10.11.2017 - 13:53 |Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-TRAKYA Üniversiteler Birliği ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Trakya Proje Pazarı yarışmasında dereceye girenler belli oldu.  

Trakya Proje Pazarı yarışmasına Tekirdağ Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Hanlıoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M.İhsan Soysal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof.Dr.MuratYurtcan, değerlendirme ve ödül kurulu üyeleri, üniversite hocaları, öğrenciler e davetliler  katıldı. Yarışmada bir konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin,  “Şimdiye dek hep başka kurumların başka bölgelerde yaptığı Ar-Ge ve teknoloji etkinliklerine katılıyorduk, hamdolsun bugün kendi etkinliğimizi kendi kaynaklarımızla yapmaya başladık. Bu, küçük bir başlangıç olarak görülebilir, ancak bölgemizin geleceğine doğru atılmış büyük bir adımdır. Burada görücüye çıkan projeler ile bölgemiz bir ivme kazanacak. Gelecek yıllarda benzer çalışmaların artması ve destek bulması ile belki de Trakya, ülkenin Ar-Ge ve inovasyonda merkez gücü haline gelecek. Bunu inanarak söylüyorum çünkü Trakya Üniversiteler Birliği bünyesinde yer alan dört üniversitemiz de olağanüstü işlere imza atıyor. Bilimsel üretimde iddialı hale geliyoruz. Özellikle tarım ve hayvancılık, tıp, gıda endüstrisi, tekstil ve mühendislikte iddialı olduğumuz söylemek isterim. Teknoparklarımız yoğun talep görüyor. Sanayici ile üniversite işbirliğinde yeni ufuklara yelken açıyoruz. Şuan bu etkinlik ile 36 farklı proje ön elemeyi başarı ile geçti ve içlerinden 10 tanesi finalde kaldı. Yarışma neticesinde ilk beşe giren projelere çeşitli para ödülleri var. Bu ödüller projeleri desteklemek için bir vesile. Belki küçük miktarlar ancak, burada alınacak bir derece ile çalışma azmi ve şevki daha da artacak, proje sahipleri projelerini daha da geliştirmeye gayret gösterecekler. İlk beşe giremeyenler de eksiklerini araştırıp onları kapatacak ve projelerinde daha iyiye giden yolda adım atmış olacaklar. Bu projeler ile uzun vadede hem bölgemiz, hem ülkemiz, hem de insanımız kazanacak.  Daha doğrusu herkes kazanacak, kimse kaybetmeyecek” dedi.

 Yarışma sonucunda birincilik ödülü olan 25 bin lirayı almaya hak kazanan ‘’Fonksiyonel Yumurta Proteini Kaynaklı Toz Sporcu Ürünü Geliştirilmesi ve İmalatı’’ isimli projesiyle Muhammed Yüceer oldu. İkincilik ödülü olan 20 bin lira Trakya Üniversitesi’nden Cem Taşkın’a, üçüncülük ödülü olan 15 bin lira Namık Kemal Üniversitesi’nden Erkan Orhan’a, dördüncülük ödülü 10 bin lira yine Trakya Üniversitesi’nden Şebnem Bukavaz’a, beşincilik ödülü 5 bin lira  ise Trakya Teknopark’tan Tolga Kaprol’a verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Trakya Proje Pazarı'nda dereceye girenler belli oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

05 Aralık 2021, Pazar
 • İmsak
  06:42
 • Güneş
  08:15
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı