KIRKLARELİ HABERLERİ

TRAKYA Genel Sekreterİ Şahin: Trakya’da ekim ayı toplam ihracatı 100 milyon doları geçti

DHA
07.12.2018 - 10:56 |Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli)-TRAKYA Kalkınma Ajansı  Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Bölgesi Ekim ayı ekonomi verileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Trakya’da ekim ayında toplam ihracatın 100 milyon doları geçtiğini belirten Genel Sekreter Şahin, şunları söyledi: “Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan Ekim ihracat rakamlarına baktığımızda Tekirdağ Ekim ayında 88,3 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek Bölge illeri arasında en yüksek ihracatı yapan il olmuştur. 2018 yılı ile 2017 yılı Ekim dönemi karşılaştırıldığında, Tekirdağ’ın ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık 135 milyon dolar artmıştır. Aynı dönemde Kırklareli ili ihracatında ise bir önceki yıla göre 7,7 milyon dolarlık artış meydana gelmiştir. Edirne 2018 yılı Eylül ayında 4,2 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiş, bir önceki yılın Ocak-Ekim dönemine göre ihracatında 10,7 milyon dolarlık bir artış olmuştur. Üç ilimizin Ekim ayında yaptığı toplam ihracat 100 milyon doları geçmiştir”

Kırklareli’nin  ekim ayında en çok ihracatı Angola’ya gerçekleştirdiğini bilirten Genel Sekreter  Şahin, "Bölge illerimizin ihracat yaptığı ülkelere baktığımızda ise 2018 Ekim ayı itibariyle Edirne ilinin en çok ihracat yaptığı ülkenin Bulgaristan olduğunu görüyoruz. Bulgaristan’ı, Arnavutluk, Bosna Hersek, Yunanistan ve Kosova takip etmiştir. Kırklareli ilinin 2018 yılı Ağustos ayı itibariyle en çok ihracat yaptığı ülke ise Angola olmuştur. Angola’yı Malezya, Nijerya, Almanya ve Polonya takip etmiştir. Tekirdağ’ın 2018 Ekim ayında en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke ise Almanya olmuştur.  Tekirdağ’ın en çok ihracat gerçekleştirdiği ülkelerin profiline bakıldığında bu ülkelerin Avrupa ülkeleri olduğu dikkat çekmektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TRAKYA Genel Sekreterİ Şahin: Trakya’da ekim ayı toplam ihracatı 100 milyon doları geçti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ocak 2021, Pazartesi
 • İmsak
  06:53
 • Güneş
  08:23
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:48
Sayfa Başı