KIRKLARELİ HABERLERİLÜLEBURGAZ HABERLERİ

Türkiye ve Trakya’nın güçlü ekonomisi için beyin fırtınası yaptı

DHA
30.11.2018 - 11:16 |Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-TRAKYA Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde toplandı. Toplantı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sanayi ürünlerinde yerlileştirmeye dayalı bir ekonomik dönüşümün temellerini oluşturmak suretiyle sanayi tabanımızı güçlendirecek “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi”ni tesis etme yolunda Kalkınma Ajansları Yönetim Kurulu toplantılarının “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu gündem maddesiyle yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen ‘Milli Teknoloji,  Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ toplantısına Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, TİM Başkanı İsmail Gülle, Kırklareli TSO Başkanı Soner Ilık, Edirne TSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Saffet Üresin, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Trakya’nın ticaret ve sanayi odaları temsilcileri, ticaret borsası yetkilileri, organize sanayi bölgelerinin yetkilileri ile iş insanları, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım şunları söyledi: “Hepinizi en içten dileklerimle selamlıyor; “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” gündemiyle toplanan Ajansımız Yönetim Kurulu Toplantısı’na hoş geldiniz diyorum. Ülkemizin ve Trakya’nın sorunlarının ele alınacağı bu toplantıda sizlerin değerli katkılarını bekliyoruz. Burada konuşacağımız sorunlar bütün Türkiye’ye şamil sorunlar. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca belirlenen 11 başlığı birazdan teker teker tartışacağız ve çözüm önerileri sunacağız. Üretimin içinde olan sizlerden sorunlarınızı bütün açıklığıyla dile getirmenizi bekliyorum. Bu çalışmanın hayırlara vesile olması dileklerimle teşekkür ediyorum.”  

Vali Yıldırım’ın açılış konuşmasının ardından TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya’nın son yıllardaki ekonomik gelişim süreci hakkında kısa bir bilgi verdi. Daha sonra Trakya’nın sosyo-ekonomik göstergeleri, illerde öne çıkan kamu ve özel sektör yatırımları gibi başlıkları içeren detaylı bir sunum yapıldı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lüleburgaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lüleburgaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Türkiye ve Trakya’nın güçlü ekonomisi için beyin fırtınası yaptı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Eylül 2021, Pazar
 • İmsak
  05:21
 • Güneş
  06:48
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:22
 • Yatsı
  20:43
Sayfa Başı