KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli'de kadın çiftçi aldığı destekle ailesinin geçimini sağlıyor

DHA
24.01.2020 - 13:03 |Son Güncelleme :
DHA

Kırklareli'de kadın çiftçi aldığı destekle ailesinin geçimini sağlıyor

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Beypınar köyünde yaşayan, genç çiftçi Havva Çelik, genç çiftçi projesinden yaralanarak aldığı  hayvan desteği ile başladığı besicilikte hayvan sayısını çoğaltıp,  ailesinin geçimini sağlıyor. 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, genç çiftçi projesinden yararlanan Havva Çelik, bu proje sayesinde hayvancılık işletmesi kurduklarını ve her geçen yıl hayvan sayısını artırarak işletmelerini büyüttüklerini söyledi. Hayvanları çoğalttıkça yem ihtiyaçları için mısır ve yem bezelyesi ekerek silaj yaptıklarını, yaz döneminde kuru ot, saman gibi yemleri köylerinden temin ederek üretimlerini kazanca çevirmeye çalıştıklarını söyledi.Çelik ailesinin geçimini hayvancılıkla sağladığımnı söyledi. 

Havva Çelik kurdukları hayvancılık işletmesi sayesinde aile içinde iş bölümü oluştuğunu, herkesin görevini severek yaptığını söyledi. Özellikle eşinin desteği ile işletmelerini daha büyüterek son sistem teknolojileri kullanmak istediklerini dile getirdi.

Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürü Funda Eylem Özel, doğru kararlar ile neler yapılabileceğine örnek olan bu gibi aile işletmelerinin yaygınlaşması ile hayvansal ve tarımsal üretim faaliyetlerine katılacak gençlere, her türlü desteğin verileceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli'de kadın çiftçi aldığı destekle ailesinin geçimini sağlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2020 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli'de kadın çiftçi aldığı destekle ailesinin geçimini sağlıyor haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2020, Çarşamba
 • İmsak
  06:21
 • Güneş
  07:47
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:02
 • Yatsı
  20:22
Sayfa Başı