KAYSERİ HABERLERİ

'Ticarette Tahkimin Önemi' konferansı

DHA
14.10.2020 - 11:00 |Son Güncelleme :
DHA

'Ticarette Tahkimin Önemi' konferansı

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) ile İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) işbirliğinde 'Ticarette Tahkimin Önemi ve İstanbul Tahkim Merkezi' konulu web konferans düzenlendi.
'Ticarette Tahkimin Önemi ve İstanbul Tahkim Merkezi' konulu konferansa, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Denizli Sanayi Odası Başkanı ve ISTAC Başkan Vekili Müjdat Keçeci, ISTAC Yönetim Kurulu ve Divan Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, ISTAC Genel Sekteri Yasin Ekmen’le birlikte sanayici ve işadamları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, uluslararası ticarette tahkimin bir çok avantajlarının olduğunu belirterek, “Uluslararası ticarette bizlere tahkimin birçok kazanımları olduğu gibi en önemli avantajı; mahkemeye gitmeden uyuşmazlığın tam bir mutabakatla kısa sürede çözülmesi ve kararın bağlayıcı olmasıdır. Yani tahkime başvuran tarafların davaları, daha az masrafla daha hızlı ve kendilerinin de sürece etkin olarak katılabildikleri hukuki bir çözüme kavuşmaktadır” dedi.
Tahkimin artık iş yapmanın olmazsa olmaz koşullarından biri haline geldiğini ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Biz işadamları olarak iş bağlantılarımızı yaparken, güvencede olmak isteriz. Zira ticaret ve yatırım yapmak, risk almak demek. Başka bir ülkede bunu yaptığınızda, bu risk daha da büyür. Çünkü her ülkede farklı mevzuat ve uygulama mevcut. Yatırımcıların bunları bilmesi mümkün değil. Herhangi bir ihtilaf durumunda, tarafsız, objektif, saygın, kuralları baştan net olarak konulmuş, bir başvuru merciinin bulunması, tüm tarafları korur.  Bu nedenle tahkim, artık iş yapmanın olmazsa olmaz koşullarından biri haline gelmiştir” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 'Ticarette Tahkimin Önemi' konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2020 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Ticarette Tahkimin Önemi' konferansı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:18
 • Güneş
  06:39
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:09
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı