PARDUS eğitimleri KTO’da başladı

Güncelleme Tarihi:

PARDUS eğitimleri KTO’da başladı
Oluşturulma Tarihi: Kasım 15, 2017 10:05

PARDUS eğitimleri KTO’da başladı

Haberin Devamı

KAYSERİ, (DHA) - TÜBİTAK tarafından geliştirilen Milli İşletim Sistemi PARDUS eğitimleri Kayseri Ticaret Odası’nda (KTO) yapılan açılış töreni ile başladı.

Törene, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KTO Meclis Üyesi Tarık Yüce, Eğitmen Şenol Aldıbaş ve kursiyerler katıldı. Eğitim programının açılışında konuşan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, dünyada sanayi 4.0’ın konuşulduğunu ve Türkiye’nin bu gelişmeyi yakalaması gerektiğini belirtti. Türkiye’nin geçmişte çok fırsatlar kaçırdığını vurgulayan Başkan Hiçyılmaz, son 15 yıldaki istikrarlı yönetim ve icraatlarla dünyayı yakalamanın ve hatta geçmenin mümkün olduğunu kaydetti. Türkiye’nin 2023, 2051 ve 2073 hedefleri olduğunu ifade eden Başkan Hiçyılmaz, “Bu hedeflere ulaşabilmemiz için söylemler değil icraatlar yapmamız gerekir. Bizler bunları yapacağız, dünya nereye gidiyorsa oraya gideceğiz ve onları geçeceğiz” dedi.

PARDUS İşletim Sistemi’nin yaygınlaştırılmasında KTO olarak katkı sağladıklarını belirten Başkan Hiçyılmaz, “Bu protokolü yapan ilk oda olarak, TÜBİTAK ile işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KTO Meclis Üyesi Tarık Yüce’nin, PARDUS İşletim Sistemi’nin önemine vurgu yaptığı kısa konuşmasının ardından, Eğitmen Şenol Aldıbaş tarafından katılımcılara uygulamalı olarak Pardus Kullanıcı ve LibreOffice eğitimleri verildi.

FOTOLU

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!