KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi’de ‘Kişisel verilerin korunması’ eğitimi

DHA
16.01.2021 - 13:22 |Son Güncelleme :
DHA

Melikgazi’de ‘Kişisel verilerin korunması’ eğitimi

KAYSERİ, (DHA)- MELİKGAZİ Belediyesi başkan yardımcıları ve birim müdürlerine online ‘Kişisel verilerin korunması’ eğitimi verildi.
Melikgazi Belediyesi, bünyesinde çalışan yöneticilere yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerine online ‘Kişisel verilerin korunması’ eğitimi verildi. Eğitimi önemsediklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, "Online olarak telefonferans üzerinden düzenlenen eğitim programında müdürlerimiz kanun hakkında bilgi edindi. Kanun kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları usul ve esasları düzenlemek amacıyla kabul edilmiştir. Eğitimde Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun (KVKK) önem, yarar ve sonuçlarına değinildi. Son dönemde pek çok alan ve kurumda KVKK’nın ihlal edilmesi üzerine kanunun yeniden düzenlendiğini, kapsam ve yaptırımlarının ise genişletildiğini belirten uzmanlar, çalışan veya vatandaş fark etmeksizin, kişisel bilgilerin titizlikle saklanması ve kişinin rızası dışında üçüncü kişilerle paylaşılmaması gerektiğinin altını çizdi. Bu yararlı programda emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi’de ‘Kişisel verilerin korunması’ eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2021 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi’de ‘Kişisel verilerin korunması’ eğitimi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:54
 • Güneş
  07:16
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:58
 • Akşam
  18:28
 • Yatsı
  19:44
Sayfa Başı