KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri’nin içme suyu dünya standartlarında denetleniyor

DHA
26.02.2020 - 16:16 |Son Güncelleme :
DHA

Kayseri’nin içme suyu dünya standartlarında denetleniyor

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, dünya standartlarında denetledikleri Kayseri’de içme sularının sağlıklı ve güvenilir biçimde tüketilebileceğini söyledi.
KASKİ Laboratuvarlarının dünya standartlarında çalışmalar yaptığını belirten KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, hedeflerinin Kayseri’ye daha kaliteli hizmet sunmak olduğunu, bu kapsamda laboratuvarlarda dünya standartlarında ölçüm yaptıklarını ifade etti. 2019 yılında 11 bin 158 içme suyu numunesinde 103 bin 357 parametrenin analizini yaptıklarını kaydeden Doç. Dr. Özdemir, "Ayrıca tesislerimizde online yapılan klor ölçümlerine ek olarak şebekede 4 bin 426 serbest klor ölçümü gerçekleştirilmiştir. Sürekli ve kaliteli içme suyu temini ile sorunlarından arındırılmış altyapı uygulamalarında örnek çalışmalara imza atan KASKİ Genel Müdürlüğü, uluslararası standartlara göre akredite olmuş laboratuvarları ile sürekli kontroller yaparak temiz suyun tüketime sunulmasını güvence altına almaktadır.  Şehrimiz genelinde içme suyunun tamamını yeraltından alarak herhangi bir arıtmaya tabi tutmadan, doğrudan kullanıma sunmaktayız. İçme suyu kalitesi açısından şehrimiz çok şanslı olup yönetmelik kriterlerini tamamen sağlamaktadır. Şehrimizde sürekli kontrol altında şebekeye verdiğimiz sağlıklı ve güvenilir su gönül rahatlığı ile tüketilebilir" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri’nin içme suyu dünya standartlarında denetleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2020 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri’nin içme suyu dünya standartlarında denetleniyor haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

02 Nisan 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:50
 • Güneş
  06:14
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  19:09
 • Yatsı
  20:28
Sayfa Başı