KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk kemik iliği nakli başarıyla gerçekleşti

DHA
25.02.2021 - 10:46 |Son Güncelleme :
DHA

Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk kemik iliği nakli başarıyla gerçekleşti

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Şehir Hastanesi'nde hizmete giren Kemik İliği Nakli Ünitesinde ilk hasta Hasan Sınıksaran'a (58) uygulanan kemik iliği nakli başarıyla gerçekleşti.
Kayseri Şehir Hastanesi Kemik İliği Nakli Ünitesi, 5 yataklı, pozitif basınçlı ve merkezi hepafiltreli olarak Ekim 2020'de hizmete girdi. Hastanede ilk kemik iliği nakli Nevşehir’den gelen kemik iliği kanseri Hasan Sınıksaran’a uygulandı. Ocak ayında hastaneye yatışı yapılan Sınıksaran'a kendi kemiğinden alınan ilik nakledildi. Başarı ile yapılan nakil sonrası sağlığına kavuşan Sınıksaran, 40 gün sonra taburcu edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Hastane Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, "Hastanemizde Kemik İliği Nakli Ünitesi faaliyete girmiş bulunmaktadır. Tabi ki önemli olan sadece malzemeler, mekanlar değil; bunun için malzemeden mekandan daha önemli olan şey hastanede bu işin eğitimini almış bir hekim bulunmasıydı. Bir süre önce hastanemizden iki hekimimizin eğitim ve sertifika almasıyla bu adımı atmış olduk. Aslında en önemli kısmı eğitimdir. Saygıdeğer arkadaşlarımız bu konuda gerçekten büyük özveride bulunarak, eğitimlerini tamamladılar ve hastamızın naklini gerçekleştirmiş olduk" diye konuştu.
Kemik İliği Nakli Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Serdal Korkmaz ise, başarılı nakil gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu bir ekip işi sadece benim değil, hepimizin başarısı. Burada çalışan tüm ekip arkadaşlarım hemşire arkadaşlarım hep birlikte çalışmaya başlamış olduk. İlk hastamızı alarak kemik iliği naklini gerçekleştirmiş olduk. Hastamızı bugün şifa ile taburcu ediyoruz ve ardından diğer nakil sırası bekleyen hastalarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Hastanın eşi Zican Sınıksaran da, "1 yıldır pandemiden dolayı hastanelere gelip, gidemedik. Nevşehir'den geliyoruz. Orada tedavi gördüğümüz hastaneden nakil için bizi buraya yönlendirdiler. Çok şükür sandığımız kadar zor olmadı. Eşim sağlığına kavuştu. Burada verdikleri hizmetlerden dolayı hastane başhekimine, doktorumuza ve bütün çalışanlara teşekkür ederim" dedi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk kemik iliği nakli başarıyla gerçekleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2021 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk kemik iliği nakli başarıyla gerçekleşti haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:15
 • Güneş
  05:45
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:28
 • Yatsı
  20:52
Sayfa Başı