KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ’de ‘3’üncü Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı’ başladı

DHA
23.02.2021 - 14:31 |Son Güncelleme :
DHA

ERÜ’de ‘3’üncü Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı’ başladı

KAYSERİ, (DHA)- ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) ve Erciyes Teknopark tarafından ‘3’üncü Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı’ düzenlendi.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl online düzenlenen çalıştayın açılış programına, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile 14 farklı üniversite rektörü ve akademisyenler katıldı. Çalıştayın moderatörlüğünü yapan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Çalıştayımız sayesinde araştırma alt yapılarımızın ortak kullanıma açılması, araştırmacılarımızın ortak proje çıktı ve yayın aşamasında birbirlerine destek olması ve ortak çıktılar ortaya çıkarmamızın çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu bağlamda da inşallah araştırma ve inavosyon çalıştayımız hayırlara vesile olur. Burada önemli olan amaç şudur ki; üniversitelerimizin ortak işbirliği yapmasıdır. Bu YÖK ve TÜBİTAK’ın da isteği ortak çıktıların birbirine destek sağlayarak ortaya çıkmasıdır. Bu kapsamda Erciyes Üniversitesi olarak bir nebzede katkımız olursa ne mutlu bizle. Ben 14 üniversitemizin rektörlerine çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ise, “Konuşmuş olduğumuz bu başlık sadece bölgemiz ve ülkemiz için değil, aynı zamanda Avrupa ve tüm dünyada bir arayışın olduğu noktadır. Herkes, pandemi döneminde kurumların birlikte çalışmaları, altyapıların ve insan kaynaklarının birlikte kullanılması arayışında. O yüzden bu süreçte geride kalmış olmaktan daha çok, yeni ve yenilikçi uygulama örneklerini ortaya koymak çok kıymetli” diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ’de ‘3’üncü Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı’ başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2021 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ’de ‘3’üncü Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı’ başladı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

28 Şubat 2021, Pazar
 • İmsak
  05:44
 • Güneş
  07:05
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:04
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:52
Sayfa Başı