KAYSERİ HABERLERİ

Büyükşehir’in hikaye yarışması sonuçlandı

DHA
28.06.2020 - 16:06 |Son Güncelleme :
DHA

Büyükşehir’in hikaye yarışması sonuçlandı

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü yapılan hikaye yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmada birinciliği 'Yılkıdan uyanmış demir atlar' adlı hikayesi ile Hakan Unutmaz kazandı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlenen hikaye yarışmasının kazananları belli oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından dördüncüsü düzenlenen hikaye yarışmasına Bin 200  hikaye katıldı. Yarışmanın sonucu için bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya yarışmanın jürisinde bulunan Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atabey Kılıç, Prof Dr. Mehmet Narlı, Hikayeci Yazar Necip Tosun, Hikayeci Yazar Cemal Şakar, Hikayeci Yazar Güray Süngü, Hikayeci Yazar Abdullah Harmancı, Hikayeci Yazar Nurkal Kumsuz, Hikayeci Yazar Hüdaverdi Aydoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü katıldı. Yarışmaya gönderilen bin 200  hikaye ön jüri tarafından titizlikle değerlendirildikten sonra seçici kurul tarafından sayıları 45’e indirildi. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucu birinciliği 'Yılkıdan Uyanmış Demir Atlar' adlı hikayesi ile İzmir'den katılan Hakan Unutmaz kazandı. İkinciliği ise 'Leylekler Bu Yıl Da Gelmedi' adlı hikayesi ile Adana'dan Aysel Kaymaz, üçüncülüğü ise 'Odalarda' adlı hikayesi ile İstanbul'dan Ahmet Hakan Karataş elde etti. Yarışmanın birincisine 6 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 4 bin TL, mansiyona layık görülenlere ise 1000’er TL para ödülü verilecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Büyükşehir’in hikaye yarışması sonuçlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Haziran 2020 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’in hikaye yarışması sonuçlandı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

28 Haziran 2020, Pazar
 • İmsak
  03:18
 • Güneş
  05:09
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı