Ülkücülerden Otizm etkinliği

Güncelleme Tarihi:

Ülkücülerden Otizm etkinliği
Oluşturulma Tarihi: Nisan 02, 2018 16:13

Ülkücülerden Otizm etkinliği

Haberin Devamı

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) - ÜLKÜ Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı, Dünya Otizm Günü nedeniyle farkındalık yaratmak için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda etkinlik düzenledi. 
Otizm'in eksiklik değil farklılık olduğunu ifade eden Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış, "Ülkü Ocakları olarak Otistik kardeşlerimizin sosyal hayatta yer alabilmesi, bu toplumsal duyarlılığa bir nebze olsun katkı sağlamak amacıyla böyle bir etkinlikte bulunduk. Ülkü ocaklıyız otizmin farkındayız, otistik kardeşlerimizin yanındayız. Otizm eksiklik değil, farklılıktır bizler de farkındayız" diye konuştu.
Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı Asenalar Birim Başkanı Elif Zorlusoy da "Otizmli bireylerin dış dünyasıyla iletişimini güçlendirmeyi, içe dönüklük yapısını ortadan kaldırmayı, onlarla birlikte olup onların yanında olduğumuzu biraz olsun hissettirebilmek adına bu program organize edildi. Unutmayalım ki Otizm engel değil,farklılıktır" dedi.
MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, MHP Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Halide Deniz Akben, Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, MHP Onikişubat İlçe Başkanı Mehmet Şeker, Ülkü Ocakları Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ali Tufan, Ülkü Ocakları Onikişubat İlçe Başkanı Ertuğrul Tiyek ile vatandaşların katıldığı etkinlikte otizme dikkat çekmek amacıyla eller boyanıp beze basıldı.
FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!