KAHRAMANMARAŞ HABERLERİTÜRKOĞLU HABERLERİ

Okumuş: 12 Şubat, bir milletin kardeşliğinin göstergesidir

DHA
11.02.2020 - 17:39 |Son Güncelleme :
DHA

Okumuş: 12 Şubat, bir milletin kardeşliğinin göstergesidir

Ömer KOÇ/TÜRKOĞLU(Kahramanmaraş), (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ın Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında "Kahramanmaraş’ın kurtuluşu bir milletin kardeşliğinin ve beraberliğin önemli bir göstergesidir" dedi.

12 Şubat 1920'de Fransızları topraklarından kovarak kendi kendini kurtaran Kahramanmaraş'ın tüm dünyaya örnek olacak bir destan yazdığını belirten Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş,  mesajından şöyle dedi:

"Türk insanı mecbur kalırsa; ülkesini, devletini, milletini, namusunu kurtarmak için topyekûn yeniden mücadele verir. Kahramanmaraş’ın kurtuluşu bir milletin kardeşliğinin ve beraberliğin önemli bir göstergesidir. Bu mücadele elbette zor şartlarda elde edildi. İşgalcilerin topuna tüfeğine karşı milletimizin kudretli imanı dünyaya büyük bir ders olmuştur. Tam 100 yıl önce Fransızların Kahramanmaraş’a destek için geldikleri Bababurun tepesinde, Sarılar, Karalarla beraber bölgedeki çetelerle beraber ve Kahramanmaraş’ımızdan gelen Paşalarla beraber, Muallim Hayrullah gibi, Muharrem Paşa gibi, Paşalarla beraber burada Fransız kuvvetlerinin durdurulup Maraş’a girmelerine engel olunan tepelerden biridir.

Burayı,  2010 yılında atalarımızın, dedelerimizin Kurtuluş Mücadelesini verdikleri anısına Bababurun Kale park diye çok güzel bir anıt yaptık.  Devasa bir Türk Bayrağı yaptık ve dalgalanmakta. Kahramanmaraş’ımızın mücadelesi dünyanın kıskanabileceği bütün vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin topyekun bir mücadele verdiği bir Kurtuluş Savaşı aslında. Tabi bizlerde o kahraman ecdadın torunları olarak bugün, onlara liyakatli olmaya çalışıyoruz. 15 Temmuz’da da Türkiye’mizi işgal etmeye çalışan aynı zihniyetlere karşı Sütçü İmamların, Muallim Hayrullahların, Mıllış Nuri’nin, Senem Ayşe’nin torunları olarak bizde burada mücadele verdik. Bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Tabi Kahramanmaraş ruhu, Çanakkale ruhu, İnönü savaşlarının ruhu, küçük bir Çanakkale oldu aslında. Bu mücadelede dedelerimize ne kadar teşekkür etsek az. O mücadele azmiyle bugün 100.yılında Kahramanmaraş’ımız 15 Temmuz’da ki Ömer Halis Demir’lerin, Sütçü imamların torunları olarak bu liyakati her zaman göğsümüzün üzerinde taşıyacağız.

Bu vesileyle Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 100.yıl etkinlikleri devam ediyor. 12 Şubat da Kahramanmaraş’ımızı ilçeleriyle beraber bölge şehirlerimizi, yurdumuzun her yerinden bu mücadeleyi yaşayabilmeleri için herkesi Kahramanmaraş’a davet ediyorum."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Türkoğlu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Türkoğlu ilinden Okumuş: 12 Şubat, bir milletin kardeşliğinin göstergesidir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Şubat 2020 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okumuş: 12 Şubat, bir milletin kardeşliğinin göstergesidir haberi güncellenecektir.

KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  05:59
 • Güneş
  07:20
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:13
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı