KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş'ta KOBİ'lere Nefes Kredisi

DHA
06.05.2020 - 16:39 |Son Güncelleme :
DHA

Kahramanmaraş'ta KOBİ'lere Nefes Kredisi

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Ticaret ve Sanayi Odası'nda TOBB Nefes Kredisi'nin tanıtımı  yapıldı. KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, KOBİ'lere yıllık yüzde 7.5 faizle kredi kullandırılacağını söyledi.

Odada yapılan tanıtım toplantısına KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu , Denizbank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman ve oda yönetimi katıldı. KMTO Başkanı Şahin Balcıoğlu, TOBB Nefes Kredisi'ne Denizbank'ın aracılık edeceğini, Kredi Garanti Fonu'nun da (KGF) hazine desteğiyle kredilere kefil olacağını söyledi. Balcıoğlu, " TOBB ve 365 oda-borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacak. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık yüzde 7,5’tir. Daha fazla üyenin krediden faydalanabilmesini teminen oda-borsalarca kullandırılacak kredilerin azami limiti 100 bin TL olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile KGF arasında imzalanan protokol çerçevesinde 3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler azami 50.000 TL, 3 milyon TL ile 25 milyon TL arasında cirosu olan işletmeler azami 100 bin TL kullanabilecek" diye konuştu.

Denizbank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman da TOBB'un Kahramanmaraş'a 10 milyon 800 bin lira civarında bir limit ayırdığını belirterek, "Buna ilave olarak odamızın yatıracağı her 1 lira mevduat için biz 10 lira kredi kullandıracağız. Toplam limit 3 milyar TL. Kahramanmaraş gerçekten tam bir üretim ve istihdam şehri, tam bir ihracat şehri. O anlamda bu krediyi en fazla hak eden illerden biri. Ve Kahramanmaraş'ın bu imkandan maksimum dereceden faydalanmasını arzu ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş'ta KOBİ'lere Nefes Kredisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mayıs 2020 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş'ta KOBİ'lere Nefes Kredisi haberi güncellenecektir.

KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mayıs 2020, Çarşamba
 • İmsak
  03:51
 • Güneş
  05:24
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:34
 • Yatsı
  21:01
Sayfa Başı