KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş Valiliği, gazetecilerden 'mal beyanı' istedi

DHA
15.01.2020 - 13:27 |Son Güncelleme :
DHA

Kahramanmaraş Valiliği, gazetecilerden 'mal beyanı' istedi

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Valiliği, gazetecilerden mal beyanında bulunmasını istedi.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Halil Avşar imzasıyla merkezdeki gazetelere ve ilçe kaymakamlıklarına gönderilen 'Zorunlu mal bildirimi' konulu yazıda, mal beyanında bulunulmasının kanuni bir zorunluluk olduğu belirtilerek şöyle denildi:

"Mal bildiriminde bulunulması hakkında 4 Mayıs 1990 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 3628 Sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanununun Mal Bildiriminde bulunacaklarla ilgili 2'nci maddesinin (g) bendinde 'Gazete sahibi gerçek kişiler ile gazete sahibi şirketlerin yönetim ve denetim kurulu üyeleri, sorumlu müdürleri, başyazarları ve fıkra yazarları mal bildiriminde bulunmak zorundadırlar' hükmüne amirdir. Yine aynı kanunun bildirimin yenilenmesi başlıklı 7'nci maddesinde 'Bu kanun kapsamındaki görevlere devam edenler, sonu (0) ve (5) ile biten yılların en geç Şubat ayı sonuna kadar bildirimlerini yenilerler. Yeni bildirimler yetkili merci tarafından daha önceki bildirimler ile karşılaştırılırlar' denilmektedir.  Gazetenin, gazete sahibi gerçek kişiler ile gazete sahibi şirketlerin yönetim ve denetim kurulu üyeleri, sorumlu müdürleri, başyazarları ve fıkra yazarlarına ait mal bildirimlerinin kanuni süresi içerisinde, il merkezinde Valiliğimiz İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne, ilçe merkezinde kaymakamlıklara teslim edilmesi hususunda bilgi ve gereğini önemle rica ederim."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş Valiliği, gazetecilerden 'mal beyanı' istedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2020 tarihinde saat 13 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş Valiliği, gazetecilerden 'mal beyanı' istedi haberi güncellenecektir.

KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ

09 Şubat 2020, Pazar
 • İmsak
  06:01
 • Güneş
  07:22
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı