İZMİR HABERLERİ

Yatırım müjdeleri

Hürriyet Haber
18.01.2021 - 12:34 |Son Güncelleme :

Zor bir yılı geride bıraktığımızı söyleyen Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Kenan Kalı, Türkiye’nin artık bir toparlanma sürecine girdiğini ve ekonominin yeniden canlanacağını belirtti.

Hürriyet Haber

Grup olarak 2019 ve 2020 yıllarında toplam 10 inşaat projesi gerçekleştirdiklerini ve hepsini tamamlayarak yaşama geçirdiklerini kaydeden Kalı, 2021 ile 2022’de konut ve sağlık alanında Ege Bölgesi’nde yeni yatırımlar hedeflediklerini ifade etti.or bir yılı geride bıraktığımızı söyleyen Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Kenan Kalı, Türkiye’nin artık bir toparlanma sürecine girdiğini ve ekonominin yeniden canlanacağını belirtti. Grup olarak 2019 ve 2020 yıllarında toplam 10 inşaat projesi gerçekleştirdiklerini ve hepsini tamamlayarak yaşama geçirdiklerini kaydeden Kalı, 2021 ile 2022’de konut ve sağlık alanında Ege Bölgesi’nde yeni yatırımlar hedeflediklerini ifade etti.

İzmir’in göç alan bir şehir olduğunu ve buna bağlı olarak konut talebinin arttığını bildiren Opr. Dr. Kenan Kalı, “Tüm Türkiye’nin üst sosyal ve ekonomik sınıfının gözü İzmir’de. İzmir bana göre artık Türkiye’nin ikinci büyük kenti. Çünkü, İzmir ve Manisa’yı tek bir şehir olarak düşünmek gerekli. İki kentin arası artık 15 dakikaya indi. Ülkenin en zengin insanları İzmir’e geliyor ve gelirken servetlerini de beraberinde getiriyor. Bununla birlikte İzmir’in kent yapısı eski ve artık yarıdan fazlasının yenilenmesi gerekiyor. İnsanlar ekonomik durumları düzeldikçe daha iyi evlerde oturmak istiyor. Deprem riski sebebiyle insanların bir an önce sağlıklı evlere geçmesi önem taşıyor. İzmir’de yapılacak kentsel dönüşüm projeleri şehrin ekonomisini de dinamik hale getirir ve canlandırır” diye konuştu

.2 BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM

2021 ve 2022’de 5 yeni inşaat projesine başlamaya hazırlandıkları bilgisini veren Kalı, şöyle devam etti: “İzmir’in her noktasında olmayı seviyoruz. Çünkü kentin potansiyeline inanıyoruz. 2021 ve 2022’de Gaziemir, Urla, Alsancak ve Çiğli’de yeni konut projelerine başlayacağız. Grup olarak bugüne kadar toplam 15 proje gerçekleştirdik. 6 binin üzerinde konut yaptık. Son depremde binalarda çatlak bile oluşmadı. Doğru lokasyonda doğru işler yapmamız ve asıl mesleğim olan cerrah titizliği inşaat sektörüne de dolaylı olarak yansıdı. MyVia ve MyWay markaları insanların aklanda bir güven duygusu uyandırmayı başardı. Yeni konutlar hem deprem, hem de pandemi nedeniyle doğal yaşam konsepti sunacak. Bahçeli yaşama daha çok özen göstereceğiz. Evleri ayrıca denizle buluştuyoruz. İzmir çok yüksek binaları kaldıracak bir şehir değil. Dikey mimariden çok yatay mimariye önem vermek gerekiyor. Önemli olan doğru zemin ve doğru mühendislik uygulamaları yapmak. İzmir’de konut fiyatları yüzde 50 arttı. Yeni üretim de yok.

Çünkü arsa ve arazi üretmek çok zor. Bu nedenle yeni bina stoğu yapmakta zorlanıyoruz. İzmir, kendi insanına, kent dışından gelenlere ve doğacak yeni nesle  konut üretmek zorunda. Normalde yeni nesle ev üretilir, çünkü eski neslin evi vardır. Ama İzmir’de insanların yüzde 60’ının evlerini değiştirmesi gerekiyor. 2023 sonunda grup olarak yüzde 100 büyüme hedefimiz var. Şu ana kadar yalnızca inşaat alanında 3 milyar TL’lik yatırım gerçekleş-tirdik. Toplamda 2 bin 500 kişilik istihdam yarattık. 2021 ve 2022’de ise hem inşaat, hem de sağlıkta yeni yatırımlara imza atacağız. Genç ve dinamik bir nüfusuz. Her şeye ihtiyacımız var. Ülkeme çok güveniyorum, hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadım.

”ÜÇ YENİ HASTANE DAHA

Sağlık sektöründeki yatırımları sürdüreceklerini de aktaran Opr. Dr. Kenan Kalı, “İzmir ve Ege’de sağlık alanında üç yeni yatırım daha yapmak istiyoruz. Şu anda Gözde Hastanesi ve Özel Sağlık Hastanesi olarak kentin merkezindeyiz. İzmir’in kuzey ve güneyine iki yeni hastane daha kazandıracağız. Özel Sağlık Hastanesi ile birlikte sağlık turizmi konusuna da ağırlık vermeye başladık. Şu anda İzmir’e İngiltere’den hasta getiriyoruz. Sağlık turizmi için Amerikalı bir şirketle anlaştık. Sağlık turizmi kente önemli kazanımlar sağlayan bir iş kolu. Sağlık turistleri sayesinde esnaf, taksici ve tüm kent hep beraber zenginleşir. Bu kaynaktan hep birlikte yararlanırız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yatırım müjdeleri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

28 Şubat 2021, Pazar
 • İmsak
  06:17
 • Güneş
  07:38
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:10
 • Yatsı
  20:26
Sayfa Başı