İZMİR HABERLERİ

Yanaklara Hollywood güzelliği

Hürriyet Haber
28.11.2020 - 04:55 |Son Güncelleme :

Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Oben Karakuş, yanak bölgesindeki fazla yağların alınarak yüz hatlarının daha keskin bir hale getirildiği operasyonlar hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Hürriyet Haber

Yanaklara Hollywood güzelliği

 

UYGUN HASTA GRUBU

Son yıllarda artan taleple beraber bişektomi ameliyatlarında ciddi bir artış gözlemlense dahi bu müdahale için uygun hastayı seçmenin önemli olduğunu belirten Karakuş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her yüz profili için bu operasyonun uygun olduğunu söylemek aslına bakarsanız mümkün değil. Zira bu müdahale için en uygun hasta grubunun orta ve alt yanakta yağlanma oranı fazla, yüz ve çene konturu yuvarlak veya kareye yakın, gözlerden çeneye doğru bakıldığında yüzde herhangi bir incelme görmediğimiz kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Kişiyi olduğundan daha yorgun ve kilolu gösteren, diyet ve egzersizle dahi giderilemeyen, aslında ebeveynerden miras alınan yanaktaki bu yağ yastıklarını alarak ‘tombul yanak’ görünümünden uzaklaşmak, yüz ve vücut arasındaki orantısızlığı gidermek mümkün oluyor.”

 

OPERASYON NASIL UYGULANIYOR

BİŞEKTOMİ operasyonu hakkında bilgiler veren Op. Dr. Oben Karakuş, şunları söyledi: “Genel veya lokal anestezi altında ağız içinden yanaklara doğru 1 santimlik kesilerle girilerek 30 dakika içerisinde Bichat isimli yağ yastıkçıklarının büyük bir kısmı çıkarılarak, eş zamanlı olarak yanağın yuvarlak görünümünden de uzaklaşarak ‘gölgeli yanak’ formuna ulaşılır. İşinin ehli cerrahlar tarafından uygulandığında operasyon sonrası ağrı gözlemlenmese dahi, geçici tek taraflı veya çift taraflı ödemler oluşabilir. Üç gün ile üç hafta içerisinde yanağın yeni şeklinin oturması beklenir. Ağız içinde herhangi bir iz kalmaz, sosyal ve iş hayatına aynı gün geçilebilir. En önemlisi de alınan yağ yastıkçıkları yeniden oluşmaz, dolayısı ile bişektomi ameliyatının etkisinin kalıcı olduğu söylenebilir.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Yanaklara Hollywood güzelliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Kasım 2020 tarihinde saat 04 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yanaklara Hollywood güzelliği haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2022, Çarşamba
 • İmsak
  06:53
 • Güneş
  08:19
 • Öğle
  13:27
 • İkindi
  16:03
 • Akşam
  18:25
 • Yatsı
  19:46
Sayfa Başı