İZMİR HABERLERİ

Bodrum'da tanıtım devrimi.

Hürriyet Haber
27.09.2020 - 15:27 |Son Güncelleme :

Turizmin göz bebeği Bodrum’un, ulusal ve global pazarda tarihi ve kültürü başta olmak üzere birçok alanda tanıtılacağı ‘Visit Bodrum’ adlı projenin konsepti kamuoyuyla paylaşıldı.

Hürriyet Haber

4ALabs firması tarafından gerçekleştirilen sunumun açılış konuşmasını yapan Bodrum Tanıtım Vakfı (BOTAV) Genel Sekreteri Serkan Ceylan, “Bodrum internet ortamında tarihinde görülmemiş bir güce kavuşmak üzere yola çıkıyor. Varlık nedeni Bodrum’un ulusal ve global anlamda tanıtım çalışmalarını yapmak olan BOTAV’ın 24 yıllık tarihinde çok önemli bir ana, ‘Visit Bodrum’ projesine tanıklık ediyoruz. Önümüzdeki yıl bu günlerde Bodrum’un internet ortamındaki en büyük bayrak taşıyıcısı olacak visitbodrum.com sitesini hep beraber hayata geçirmiş olacağız. Aynı zamanda bu projenin temeli olan yeni tanıtım konseptimizi de dijital dünyaya taşımış olacağız” ifadelerini kullandı.4ALabs firması tarafından gerçekleştirilen sunumun açılış konuşmasını yapan Bodrum Tanıtım Vakfı (BOTAV) Genel Sekreteri Serkan Ceylan, “Bodrum internet ortamında tarihinde görülmemiş bir güce kavuşmak üzere yola çıkıyor. Varlık nedeni Bodrum’un ulusal ve global anlamda tanıtım çalışmalarını yapmak olan BOTAV’ın 24 yıllık tarihinde çok önemli bir ana, ‘Visit Bodrum’ projesine tanıklık ediyoruz.

Önümüzdeki yıl bu günlerde Bodrum’un internet ortamındaki en büyük bayrak taşıyıcısı olacak visitbodrum.com sitesini hep beraber hayata geçirmiş olacağız. Aynı zamanda bu projenin temeli olan yeni tanıtım konseptimizi de dijital dünyaya taşımış olacağız” ifadelerini kullandı.

Bodrumda tanıtım devrimi.

DÜNYADA BAŞKA ÖRNEĞİ YOK

4ALabs Genel Müdürü Hasan Hemşindereli, ‘olağanüstü’nün bu projeyi fazlasıyla tanımlayan bir kelime olduğunu belirterek, “Yapmaya çalıştığımız şey dünyada örneği olmayan proje. Daha doğrusu dünyada benzeri çok ama daha iyisi yok. Dünyada şehir bazlı yüzlerce internet sitesi var ama hepsi temelinde ya kenti tanıtmaya yönelik ya da satış kanallarının siteleri. Biz sadece bilgi veren bir site yapmayacağız. İnsanların girmekten keyif alacağı ve Bodrum’un tanıtılacağı en optimal platformu tasarlamaya çalışıyoruz” diye konuştu .Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir kullanıcının Bodrum’a gelmeden tatil planını visitbodrum.com’dan gerçekleştirebileceğini söyleyen Hemşindereli, “Misafirler, Bodrum’da nerede kalıp nereleri gezebileceğini, nerelerde yemek yiyebileceğini görecek, diledikleri gibi tatil planlarını yapabilecekler. Ve bu planları sistem içindeki ajandalarına kaydedip mobil uygulama üzerinden rahatlıkla takip edebilecekler. Bir sosyal ağ da oluşturarak etkileşimi artırmak istiyoruz. Platformdan uçak bileti satışı, restoran ve otel rezervasyonları yapılabilecek. Ayrıca; konser, tiyatro ve etkinlikler için bilet satın alınabilecek. Kişisel favori mekan ve etkinlik listesi oluşturabilme imkanının yanı sıra işletmelerin kampanyalarından da faydalanma fırsatı olacak” bilgisini paylaştı.

DAĞINIKLIK BİTECEK

Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras da duyduğu heyecanı paylaşarak şöyle devam etti: “Bodrum’u her mecrada, hiçbir şekilde dağınıklığa meydan vermeden bir arada toplayacak, içindeki profesyonellerle ve ürettiği içeriklerle birlikte dünyada hak ettiği yere getirecek bir projeyle karşı karşıyayız. 1.5 yıldır üzerinde çalıştığımız konulardan biri Bodrum’un dijital dünyada zayıf ve eksik olmasıydı. Bodrum’u tanıtan farklı mecralar var ama bir kurumsal yapı altında bu gerçekleştirilememişti. Şimdi bütün paydaşları bir araya toplayan bu projenin bu eksiğimizi ve ihtiyacımızı tamamen gidereceğini düşünüyoruz. Hep birlikte bu projeye sahip çıkacağız ve içini dolduracağız. Bizlerden sonra da devam edebilecek bir yapıyı burada oluşturacağız.”Bodrum’un tanıtımının doğru yapılmasını hedeflediklerini ifade eden Aras, “Bodrum’un var olan kültür, sanat, tarih ve turizm potansiyelini, doğal güzelliklerini ortaya koyabilecek bir tanıtım stratejisinden bahsediyoruz. Bu proje de bu stratejinin bir parçası. Bodrum’un reklama ihtiyacı yok ama doğru tanıtıma ihtiyacı var. Yerel değerlerini kullanabildiğimiz bir tanıtımdan söz ediyorum. Etrim’deki halıcımızı da, Gölköy’deki butik otelimizi de, Turgutreis’deki pazar yerimizi de, sergi salonlarımızı da, Pınarlıbelen’in tepesindeki Theangela Kalesi’ni de, yani her şeyi içinde yoğurabildiğimiz ve insanların hayatını çok kolaylaştıracak bir projeden bahsediyoruz. Visit Bodrum bunların hepsini bir araya getiren bir platform. Visit Bodrum, uygulamalarıyla, internet sitesiyle ve diğer bütün hizmetleriyle insanların severek kullanacağı bir alan olacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bodrum'da tanıtım devrimi. hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2020 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrum'da tanıtım devrimi. haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:57
 • Güneş
  07:18
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı