İZMİR HABERLERİ

Site yönetiminde profesyonel çözüm

Hürriyet Haber
11.10.2020 - 21:57 |Son Güncelleme :

PROFESYONEL site yönetiminin projelere değer kattığını belirten FCTU Profesyonel Bina Tesis Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Hakan Akıncı, uzman yöneticilerin geçmiş tecrübeleriyle birlikte mevcut ve olası sorunlara karşı pratik çözümler üretebildiğini söyledi.

Hürriyet Haber

Site yönetiminde sürdürülebilirliğin ve devamlılığın önemli olduğunu vurgulayan Akıncı, sitede bina içinden ve maliklerden seçilen yönetimin 1-2 yıl görev yaptığını, sonrasında yerlerini başkalarına bırakarak, edindikleri kısmi tecrübeleri de aktaramadıklarını dile getirdi.

DOĞRU PLANLAMA DOĞRU BÜTÇE

Profesyonel site yönetiminin en önemli konusunun proje bütçesinin hazırlanması olduğunu kaydeden Hakan Akıncı, “Projenin genel bütçesi toplanacak aidatların da temelini oluşturur. Çünkü bizler proje bütçesini tecrübelerimize, bina ve sitenin bir önceki harcamalarına uygun olarak tahmini hazırlıyoruz. Sene sonunda yapılan genel kurulda ibra edilirse kesinleşmiş oluyor. Proje bütçelerinin doğru şekilde harcanması ikinci önemli konu olarak karşımıza çıkıyor. Doğru planlama ve çözüm ortağı şirketlerinin seçimi bütçeyi rahatlatırken kaliteyi getiriyor. Yani önceden alınabilecek önlemlerle birlikte hem daha doğru bir bütçe planlanıyor, hem de oluşabilecek sorunların önüne geçiliyor” dedi.

İZMİR’DEN SONRA BODRUM’DA

Öncelikli hedeflerinin kalıcı ve bütçeye uygun işler yapmak olduğunu ifade eden Akıncı, binalarda bulunan birçok sistemin artık mekanik ve otomasyon olarak tercih edildiğini aktardı, şöyle devam etti: “Site ve binalarda periyodik bakımlar mekanik tesisatlar için hayati önem taşıyor. Bunların bakım zamanlarının takibi ve doğru yapılması cihazların kullanım ömürlerini artırıyor. Personellerin çalışma programları ve görev tanımlarının doğru hazırlanması da iş verimliliğini yükseltiyor. Ayrıca, özlük haklarının takip edilmesi ileride çıkabilecek hukuki anlaşmazlıkların önüne geçiyor. Günümüzde malikler, karşılarında 7/24 muhatap bulmak istiyor. FCTU olarak, profesyonel çözüm ortaklarımızla birlikte hata ve yıpranmaya neden olabilecek tüm arızalara karşı bakım tedbirlerini alıyoruz. Böylelikle yaşanabilecek olası maddi zararı da en aza indiriyoruz. Bu durum kat maliklerinin lehine olarak tasarruf etmemizi de sağlıyor. İzmir’in yanı sıra Bodrum, Aydın, Kuşadası ve Manisa’da da profesyonel site yönetimi konusunda çalışmalara başlayacağız. İsteyenler,

www.fctubinayonetimi.com adresinden ayrıntılı bilgi alabilirler.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Site yönetiminde profesyonel çözüm haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

24 Mayıs 2022, Salı
 • İmsak
  04:03
 • Güneş
  05:47
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  17:06
 • Akşam
  20:30
 • Yatsı
  22:06
Sayfa Başı