İZMİR HABERLERİ

Samet Zili’den dijital danışmanlık hizmeti

Hürriyet Haber
12.01.2021 - 22:15 |Son Güncelleme :

Koronavirüsün en çok etkilediği ülkeler arasında yer alan İngiltere’de yaşayan ünlü saç tasarımcısı Samet Zili, pandemi sürecinde hız kazanan dijital dönüşüme ayak uydurdu. Zili, salgın riski nedeniyle güzellik merkezinden uzak duran kadınlara dijital danışmanlık hizmeti vermeye başladı: “Pandemi sürecinde bakım başlığından yola çıkarak hazırladığımız yol gösterici içerikler, kadınlardan büyük ilgi görüyor”

Hürriyet Haber

 

Türkiye ve İngiltere’nin ünlü saç tasarımcılarından Samet Zili, Covid-19 sürecinde iş dünyasındaki dijital dönüşümün hız kazandığını söyledi: “Dünya genel olarak ekonomik bir kasvetin içinde. Yasaklar ekonomik yönlü endişeleri daha da büyüttü. İnsanlar eve kapanırken bazı sektörler ciddi bir darboğaza girdi, bazıları da yeni fırsatlar yakaladı. Örneğin; dijital temeller üzerinden faaliyet gösteren firmalar büyük avantaj sağladı. Sanal platformlarda harcanan zaman da para da arttı. İnsanlar sosyal medya platformlarında, mobil cihazlarında, bilgisayarlarında yani dijital dünyada daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bu durum aslında hepimiz için mesaj niteliğinde” dedi.

‘PANDEMİ SÜRECİNDE BAKIM’

ÖNERİLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Londra’da saç tasarım stüdyosu bulunan başarılı işadamı, pandemi sürecinin güzellik sektörünü olumsuz etkilediğini dile getirdi. Başarılı işadamı, bu nedenle dijital dönüşüme ayak uydurarak yeni bir girişimde bulunduğunu ve danışmanlık hizmeti vermeye başladığını açıkladı: “Pandemi güzellik sektörüne büyük darbe vurdu. Özellikle yasak süreçlerinde haftalarca işyerimizi açamadık. İnsanlar virüsün bulaşma tehlikesinden dolayı güzellik merkezlerine gitmekten çekiniyor. Ve bu durum bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Biz de bu süreçte iş dünyasının değişen yanına ayak uydurarak dijital danışmanlık hizmeti vermeye başladık. ‘Pandemi sürecinde bakım’ başlığından yola çıkarak özellikle stresin etkilediği saçlar için yol gösterici içerikler hazırlayıp paylaşıyoruz. Bu öneriler kadınların çok dikkatini çekiyor. Aynı zamanda evde uygulayabildikleri bakımlarla da kadınlarımız kendilerini motive ediyor” Diye söyledi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Samet Zili’den dijital danışmanlık hizmeti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ocak 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:54
 • Güneş
  08:20
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:22
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı