İZMİR HABERLERİ

Romantik yazar Erginer’den "Bodrum'un Sevi Perisi"

Hürriyet Haber
27.09.2020 - 14:52 |Son Güncelleme :

KENDİSİNİ ‘romantik aşk yazarı’ olarak tanımlayan, “Benim derdim aşk’ diyen İzmirli yazar Efe Erginer’in son romanı “Bodrum’un Sevi Perisi” okurla buluştu.

Hürriyet Haber

“Aşk küçümsenecek, öyle hafife alınacak, hele hele utanılacak bir duygu değil. Aşk her faniye nasip olmayacak kadar yüce bir duygu” düşüncesi ile çalışmalarını sürdüren Erginer, yeni kitabında da güzel bir aşk hikayesine yer veriyor. Medeci Yayınevi’nden çıkan roman, Bodrum’u mesken tutan aşk perilerini anlatıyor. Kitabın arka kapağında yer alan, “Ne kadar insan varsa o kadar Bodrum, ne kadar Bodrum varsa o kadar aşk vardır. Bodrum aşkı yaşamaktır” cümlesi de kitaptaki aşkın gizemini ortaya koyuyor.

KENDİSİNİ ‘romantik aşk yazarı’ olarak tanımlayan, “Benim derdim aşk’ diyen İzmirli yazar Efe Erginer’in son romanı “Bodrum’un Sevi Perisi” okurla buluştu. “Aşk küçümsenecek, öyle hafife alınacak, hele hele utanılacak bir duygu değil. Aşk her faniye nasip olmayacak kadar yüce bir duygu” düşüncesi ile çalışmalarını sürdüren Erginer, yeni kitabında da güzel bir aşk hikayesine yer veriyor. Medeci Yayınevi’nden çıkan roman, Bodrum’u mesken tutan aşk perilerini anlatıyor. Kitabın arka kapağında yer alan, “Ne kadar insan varsa o kadar Bodrum, ne kadar Bodrum varsa o kadar aşk vardır. Bodrum aşkı yaşamaktır” cümlesi de kitaptaki aşkın gizemini ortaya koyuyor.

BEYNİNDE YENİ AŞKLAR CİRİT ATIYOR

Efe Erginer yazarlık öyküsünü şu şekilde özetliyor: “Ben sırtımı güzelliğe dayadım. Türk alfabesinin 29 harfini kullanarak yazım sanatı yapmaya çalışıyorum. Bence yazarlığın ustalığı da burada başlıyor. İşime bayılıyorum. Anlatmalara doyamıyorum. Onun için durmadan yazıyorum. 2007’de bilgisayarımın klavyesine bir bastım, 2019’a kadar başımı kaldırmadan yazdım. Neredeyse 3 bin 700 sayfa, 15 kitap. 73 yaşımı doldurdum. Hâlâ 20 yaşımın romantizmini yaşıyorum. Üçü roman, ikisi anı olmak üzere 5 kitabım basıldı. Kalan 10 eserimin de basıldığını görmek istiyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Romantik yazar Erginer’den "Bodrum'un Sevi Perisi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2020 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Romantik yazar Erginer’den "Bodrum'un Sevi Perisi" haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:57
 • Güneş
  07:18
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı