İZMİR HABERLERİ

Plazma tedavisi ile göz kapağı estetiği

Hürriyet Haber
15.02.2021 - 18:45 |Son Güncelleme :

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nden Opr. Dr. Lale Geribeyoğlu, hem cilt lekeleri, hem de kırışıklık ve sarkmaların tedavisi için kullanılan plazma tedavisi ile ameliyatsız olarak göz kapağı estetiği uygulamaları yapılabildiğini söyledi.

Plazma tedavisi ile göz kapağı estetiği
Hürriyet Haber

SIKILAŞMA SAĞLIYOR

Dr. Geribeyoğlu, “Plazma tedavisinde bir çeşit elektrik enerjisiyle cilde zarar vermeden doku buharlaştırılıyor ve sıkılaştırma sağlanıyor. Bu yöntem et benleri ve ksantelezmalar gibi çeşitli cilt lezyonlarının tedavisinde de kullanılıyor. Bu tedaviyi cerrahiye uygun olmayan veya ameliyatı tercih etmeyen hastaların yanı sıra gençlerde de uygulayabiliyoruz. uygulama lokal anestezinin ardından gerçekleştiriliyor ve hasta sonrasında evine dönebiliyor. Küçük bölgelerde ise uyuşturucu kremler uygulanıyor. Cerrahiden farklı olarak hızlı ve yatış olmadan tedavi imkanı sunuyor. İyileşme de daha hızlı oluyor. İki göz için işlem toplam 15-20 dakika kadar sürüyor. Herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu operasyon için hastalar mutlaka uzman hekim tarafından değerlendirmeye alınıyor. Eğer uygun bulunursa uygulama yapılıyor. Hem kadınlar, hem de erkekler yaptırabiliyor” diye konuştu.

GÖZ ALTI TORBALARINDA

Ameliyatsız göz estetiğinde kullanılan bir diğer yöntemin de radyofrekans tedavisi olduğu bilgisini veren Opr. Dr. Lale Geribeyoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Radyofrekansla hem ciltte, hem de cilt altı dokusunda sıkılaşma sağlanıyor. Özellikle göz altı torbalarında başarılı sonuçlar veriyor. Operasyon ağrısız bir şekilde ufak bir lokal anesteziyle yapılıyor ve uygulama sonrası hasta günlük yaşamına dönebiliyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Plazma tedavisi ile göz kapağı estetiği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Şubat 2021 tarihinde saat 18 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Plazma tedavisi ile göz kapağı estetiği haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

03 Mart 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:13
 • Güneş
  07:34
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:40
 • Akşam
  19:13
 • Yatsı
  20:29
Sayfa Başı