İZMİR HABERLERİ

Özgener "Artık sıra bizde"

Hürriyet Haber
26.03.2020 - 13:58 |Son Güncelleme :

İZMİR Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, “Kısa Çalışma Ödeneği” (KÇÖ) hakkında değerlendirmede bulundu.

Hürriyet Haber

 “Yeni KÇÖ şartlarına göre yapılan kısa çalışma başvuruları için işçinin kısa çalışma ödeneğine hak kazanabilmesi için öngörülen hizmet akdinin feshi hariç işsizlik sigortası hak etme koşullarını yerine getirmesi hükmü, ‘kısa çalışma başlama tarihinden önceki son 60 gün hizmet akdine tabi olanlardan son üç yıl içinde 450 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödenmiş olması şeklinde’ uygulanmaya başlayacak” diyen Mahmut Özgener, şöyle devam etti:

MALİYETLERİ AZALTACAK

“Kısa çalışma uygulamasından yararlanabilmek için iş yerinde kısa çalışma uygulanan dönemde, işveren tarafından işçi çıkarılmaması gerekiyor. Böylece faaliyetine ara veren işyerlerindeki işçilere geçici bir gelir desteği veriliyor. Üyelerimizin de maliyeti azalmış oluyor. Kısa çalışma ödeneğinde işçilerin SGK primleri üyelerimiz tarafından ödenmeyecek. Genel sağlık sigorta primi devletimiz tarafından karşılanıyor. KÇÖ, bugünkü zor koşullarda iş dünyamızın maliyetini azaltacak bir sistem.”

E-POSTAYLA BAŞVURU

Mahmut Özgener, “Artık sıra bizde. Bu konuda üyelerimize web sitesi, mail, sosyal medya, whatsapp olmak üzere kurumun her türlü platformundan bilgilendirme yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Kısa Çalışma Ödeneği’ne başvurmak için İş-Kur’un İzmir’de yer alan Bornova, Çiğli, Karabağlar, Konak ve Torbalı hizmet merkezlerine e-postayla başvuru yapabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz bu dönemde, işletmeleriniz için büyük fayda sağlayacak bu destekten faydalanılmasının büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Üyelerimiz, bu ve benzeri desteklerle ilgili olarak daha detaylı bilgi için odamıza danışabilir” d

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Özgener "Artık sıra bizde" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:07
 • Güneş
  06:33
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  19:52
 • Yatsı
  21:12
Sayfa Başı