İZMİR HABERLERİ

Opti Sağlık Medikal ve İlaç Dışı Ürünler Deposu hizmete başladı

Hürriyet Haber
11.04.2021 - 18:37 |Son Güncelleme :

Bornova’daki kurulu olan Opti Sağlık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Okan Erek, iki kişiyle 300 metrekarelik bir depoda başladıkları yolculuğun, şu an 5 bin metrekarelik alanda 48 kişinin istihdam edildiği bir noktaya geldiğini söyledi.

Hürriyet Haber

 

2019 yılında eşi de eczacı olan ve bu alandaki ihtiyacı fark eden Okan Erek tarafından kurulan Opti Sağlık Medikal ve İlaç Dışı Ürünler Deposu, EDAK Ecza Kooperatifi’nin kapanmasının ardından Ege Bölgesi’nde eczacılık sektöründe ilaç dışı ürünlerin tedariği konusunda büyük bir eksiği kapattı. Mayıs 2020’de sürecin başından itibaren manevi desteklerini aldığı Murat Dedeoğlu, eczacı Müge Koparan, eczacı Veli Özalp, eczacı Burak Güvener ve eczacı Sadık Ahmet Canan ile ortaklığın başlamasıyla yeni bir döneme giren Opti Sağlık’a Genel Müdür olarak Kazım Erdem katıldı.

Opti Sağlık Medikal ve İlaç Dışı Ürünler Deposu hizmete başladı

PANDEMİDE İHTİYACI KARŞILADI

EDAK Ecza Kooperatifi’nin faaliyetlerini durdurması sonrasında Ege Bölgesi’nde eczacılık sektöründe ilaç dışı ürünlerin tedariği konusunda kısıtlar yaşanmaya başladığını söyleyen Opti Sağlık Genel Müdürü Kazım Erdem, “Kovid-19 pandemi süreci, genç bir depo olan Opti Sağlık’ın kaderini belirledi. Eczanelere akın eden halk, maske, dezenfektan, kolonya, ateş ölçer talep etmeye başladı. Ürün bulamadığı için bu talebi karşılamakta sorun yaşayan eczanelerin imdadına Opti Sağlık yetişti. Türkiye’nin dört yanından kararlılıkla ve gece gündüz çalışarak ürünler bulunarak, bölge eczanelerinin olabildiğince nefes alması sağlandı. Öyle ki eczanelere gönderilen ürünler dışında, eczacılar da gece gündüz Opti Sağlık’a geliyor ve ihtiyaçlarını burada bulabiliyorlardı. Opti Sağlık’ın bu çabası bölge eczacıları tarafından çok olumlu karşılandı ve şirketin ticaret hacmi artmaya başladı” dedi.

Opti Sağlık Medikal ve İlaç Dışı Ürünler Deposu hizmete başladı

BÖLGENİN NABZINI TUTUYOR

“Kendi kategorisinin kaptanı olan firmaların 3 binden fazla ürününü bulunduran Opti Sağlık, Ege Bölgesi’nin her iline kendi araçlarıyla sevkiyat sağlıyor” diyen Kazım Erdem, Opti Sağlık’ın temelde ürün tedarik eden bir depo olmakla beraber, farklı bir vizyonu bulunduğunu söyledi. Opti Sağlık’ın, eczanelerin geleceğini güçlendirecek planlar oluşturmayı amaçladığını dile getiren Erdem, şöyle devam etti: “Bu konuda ben, bundan önceki eczane danışmanlığı tecrübelerimi Opti Sağlık aracılığıyla eczanelere aktarma şansı buluyorum. Eczanelere perakende yönetimini anlatabilmek için oluşturduğumuz örnek eczane niteliğindeki showroomda, bir çok eczacımızı ağırlıyor, eczanelerinin fiziki dönüşümü, kategorizasyon, doğru portföy seçimi, teşhir yönetimi, planogram, display detayları gibi konularda eğitimler veriyoruz. Bir yandan da eczanelerde son tüketiciye verilen hizmet ve danışmanlığın niteliğini artırmaya çalıştığımız eğitimler düzenliyoruz. Doğru ürünlerin, doğru tüketicilerle, etik kriterlere uygun şekilde, doğru danışmanlık modeliyle buluşmasını önemsiyor ve bu konuda da eğitimler veriyoruz.”

Opti Sağlık Medikal ve İlaç Dışı Ürünler Deposu hizmete başladı

SEKTÖRE ÇOK İYİ GELECEK

Sadece ürün satan depo olmayı hedeflemediklerini belirten Erdem, “Sürdürülebilir iş birlikteliğini eczacılık sektörüne faydalar sağlayarak oluşturmak istiyoruz. Bunu vurgulayabilmek için ‘Sektöre iyi gelecek’ sloganını seçtik. Sektöre hem iyi gelmek hem de iyi bir gelecek sağlamak istiyoruz. Vargücümüzle bunun için çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Opti Sağlık Medikal ve İlaç Dışı Ürünler Deposu hizmete başladı

 

LİDER MARKALAR İLE

ECZACILAR BULUŞUYOR

OPTİ Sağlık’ın açılışına özel İzmir’de birinci satış ve tanışma etkinliği düzenlendi. 5 Nisan’da başlayan ve 17 Nisan’a kadar devam edecek olan etkinliğin Opti Sağlık’ın deposunda düzenlenen açılışına İzmir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, Muğla Eczacı Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin, Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı, eczacılar ve davetliler katıldı. Medikal ve ilaç dışı ürünlerin tanıtıldığı etkinlik davetlilerden büyük ilgi gördü. Sektördeki lider markalarla eczacıları bir araya getiren “1. Satış ve Tanışma Etkinliği”, 12 gün boyunca Opti Sağlık’ın merkez binasında devam edecek. Etkinlik boyunca 40’a yakın markaya ve üreticiye ev sahipliği yapan Opti Sağlık, Türkiye ve dünya çapındaki tedarikçileri eczacılarla buluşturuyor.

 

İZMİR’E HAYIRLI OLSUN

İZMİR Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, Muğla Eczacı Odası Başkanı Kadir Serkan Tekin, Manisa Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı, Kovid-19 pandemisinin başında hayata geçen Opti Sağlık’ın eczacıların özellikle maske, dezenfektan, eldiven, ateş ölçer gibi malzemeleri temin etmede önemli rol oynadığını söyledi. Başkanlar, yatırımın başta eczacılar olmak üzere bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

7/24 GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

OPTİ Sağlık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Dedeoğlu, her zaman kaliteli ve güvenilir ürünleri, hızlı bir şekilde eczacılarla buluşturmak istediklerini söyledi. Dedeoğlu, bunun için 50 kişilik kadrolarıyla 7/24 görevlerinin başında olduklarını da kaydetti.

 

HEDEF, ÜRETİCİ VE ECZACI

ARASINDA KÖPRÜ OLABİLMEK

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Opti Sağlık Medikal ve İlaç Dışı Ürünler Deposu hizmete başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Haziran 2021, Salı
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  17:11
 • Akşam
  20:44
 • Yatsı
  22:26
Sayfa Başı