İZMİR HABERLERİ

Oğuzhan Özkaya’dan “çifte diploma”

Hürriyet Haber
06.04.2021 - 15:42 |Son Güncelleme :

‘College Board’ okulu olan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları, SAT sınav merkezi ve uluslararası AP eğitimi sunuyor.

Hürriyet Haber

OĞUZHAN Özkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Özkaya, Türkiye genelinde 34, İzmir’deki 5 Scholastic Aptitude Test (SAT) merkezinden biri olan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları’nın, uluslararası eğitim veren AP sistemini de sunduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz SAT sınavları ve AP eğitiminde dünya çapında derecelerle bizleri gururlandırdı” dedi. SAT’ın Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınav olduğunu hatırlatan Oğuzhan Özkaya, 2016 yılında yaptıkları başvuruların incelenmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından 2017 yılı itibariyle Oğuzhan Özkaya Fen ve Anadolu Lisesi’nin resmi olarak ‘College Board’ okulları arasına alındığını bildirdi. Böylece okulun SAT sınav merkezi olarak tanındığını kaydeden Özkaya, “Amerika Birleşik Devletleri’nde müfredatları ve sınavları hazırlamakla sorumlu olan College Board, ülkemizdeki ÖSYM ve YÖK kurumlarına paralel bir yere sahip. Kurum, uluslararası platformda en çok yürütmekte oldukları Advanced Placement müfredat programı ve SAT sınavlarıyla biliniyor” diye konuştu.

Oğuzhan Özkaya’dan “çifte diploma”

İZMİR’DE BEŞ MERKEZDEN BİRİ

21. YÜZYILIN BECERİLERİ

Çok sayıda öğrencinin SAT sınavına ilgi göstermesi üzerine 2019 yılında Oğuzhan Özkaya Fen ve Anadolu Lisesi’nde Advanced Placement (AP) programını uygulamaya başladıklarını dile getiren Oğuzhan Özkaya, alınan başarıların gurur verici olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “2019-2020 yılında ‘English Language and Composition’ ve ‘Calculus AB’ derslerini alan 10. sınıf öğrencilerimizin büyük bölümü, 3 ve üzeri puan olarak sınavlarda başarı gösterdi, böylece sertifika almaya hak kazandı. Çok farklı alanlarda 30’un üzerinde ders sunan AP programında derslerin öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerilerini destekliyor olması ve dünya vatandaşı olma yolundaki inanılmaz faydaları, programı 2020 yılı itibariyle İngilizce yeterliliğini kanıtlayan tüm öğrencilerimize sunmaya başladık. Akademik ve edebi okuma alışkanlıkları, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerileri sayesinde öğrencilerimizin yıl sonundaki kazanımları hem akademik hem de sosyal anlamda bir çok yeteneklerini pekiştirmeyi sağlıyor.

Advanced Placement programına dahil olan öğrencilerimiz yıl içerisindeki derslerle beraber SAT sınavına da hazırlanıyor. Bunun en net örneklerinden biri, 2019- 2020 yılında AP sınıfımıza dahil olup iki ders alan Hasan Yalçın Arıkanoğlu’dur. Öğrencimiz mayıs ayında girdiği AP sınavlarının tamamında başarılı oldu ve hemen arkasından girdiği SAT sınavında da 1380 puan alarak uluslararası arenada başarısını perçinledi.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Oğuzhan Özkaya’dan “çifte diploma” haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:07
 • Güneş
  06:33
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  19:52
 • Yatsı
  21:12
Sayfa Başı