İZMİR HABERLERİ

Ödemiş ürünleri markalaşacak

DHA
18.04.2017 - 12:05 |Son Güncelleme :
DHA

ÖDEMİŞ Ticaret Odası'nın yeni başkanı 38 yaşındaki Rıfat Eriş, ilçede üretilen süs bitkileri ile Ödemiş peynirinin markalaşması için çalışma yapacaklarını söyledi.

Ödemiş'te eski Ticaret Odası Başkanı Kasım Sevin'in bir süre önce görevden alınmasının ardından yönetime kayyum atandı. Daha sonra yapılan seçimle başkanlık görevini üstlenen Rıfat Eriş, ilçedeki sorunları tespit ederek çözümü konusunda lokomotif olmaya hazır olduklarını açıkladı. İlçede günde yaklaşık 1 milyon litre süt üretildiğini belirten Eriş, bölgede en fazla hayvan potansiyeline sahip ilçe olduklarını hatırlattı. Eriş, "Çok sayıda işletmemizde peynir üretiliyor. Ancak markalaşmadığımız için, peynirlerimiz tam anlamıyla ekonomik yönden değer bulamıyor. Bu durum tabi ki üreticiye yansıyor. Bu kısır döngüyü, peynircilerimiz adına değiştirmemiz gerekir. Bunun için markalaşmamız şart. Ticaret Odası olarak bir takım standartlar getirerek Ödemiş peynirini markalaştıracağız. Süs bitkilerinde de oldukça büyük bir potansiyele sahibiz. Yine markalaşma olmadığı için üreticiye fazla gelir sağlanmıyor. Gerek süt üreticilerimiz gerek çiçek üreticilerimiz ile sık sık bir araya gelerek, markalaşma konusunda çalışmalar yapıyoruz. Sorunları birlikte aşarak, mutlaka markalaşacağız" dedi.

Ödemiş'in Gölcük, Bozdağ yaylaları ile turizmde de önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Rıfat Eriş, "Adı satılık köye çıkarılan Lübbey Köyü iç ve dış turizme açılabilir. Gölcük bir doğa harikası, Bozdağ ayrı bir güzelliğe sahip. Buralarda yeni konaklama tesisleri ve oteller yapılarak turizme kazandırılmasını amaçlıyoruz. Yamaç paraşütü, dağcılık, kayak sporları için alanlar açılabilir. Yurt dışından Bloogerler getirip turizm acentelerine bölgemizi tanıtarak ilçemizi bir turizm cenneti haline getirebiliriz. Belediyemizden ve bakanlıklardan gerekli yardımı alarak Ödemiş'in turizme açılması için elimizden geleni yapacağız. Böylece halkımızın gelir kaynakları da artacak. Çıkaracağımız İngilizce Türkçe dergimizi yurt dışına taşıyarak yabancı ülkelerin Ödemiş'e ilgisini artıracağız" diye konuştu.

Yüksel BALCI / ÖDEMİŞ (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ödemiş ürünleri markalaşacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2017 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ödemiş ürünleri markalaşacak haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ekim 2021, Pazar
 • İmsak
  06:01
 • Güneş
  07:22
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:29
 • Yatsı
  19:46
Sayfa Başı