İZMİR HABERLERİNARLIDERE HABERLERİ

Narlıdere'deki 4 mahalle için Ankara'da kentsel dönüşüm zirvesi

DHA
26.07.2020 - 10:56 |Son Güncelleme :
DHA

Narlıdere'deki 4 mahalle için Ankara'da kentsel dönüşüm zirvesi

İZMİR'in Narlıdere ilçesindeki 4 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile bir araya gelen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "4 mahallemizi kapsayan dönüşüm çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Kısa sürede nihai sonuçları alacağımıza inanıyoruz" dedi.

Narlıdere'de; Çatalkaya, Narlı, Atatürk ve 2. İnönü mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmalarına hız veren Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ankara'da, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile görüştü. Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar'ın da katıldığı zirvede, çalışmaların mevcut durumu ve yapılacak olanlar masaya yatırıldı. Bölgedeki planlama sorunun ortak çalışma anlayışı ile kısa sürede aşılacağı ve fiziki çalışmaların da buna bağlı olarak yakın zamanda başlayabileceği görüşü belirtildi.

'KISA SÜREDE SONUÇ ALACAĞIZ'

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Kentsel dönüşüm çalışmaları uzun süredir ilçenin gündeminde. Göreve geldiğimizden bu yana somut adımlar attık ve önemli bir yol kat ettik. Şimdi bunu bir sonucu ulaştırmak için çabalıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız'ın da konuya yaklaşımı pozitif ve yapıcı. El birliği ile yakın zamanda çalışmalardan bir sonuç alacağımızı ve vatandaşlarımıza mutlu haberi vereceğimizi düşünüyoruz" dedi.

'ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ'

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank da "Bakanlık olarak yerel yönetimlerle işbirliğini önemsiyoruz. Narlıdere ilçemizdeki dönüşüm alanı hem günün koşulları hem de binaların durumu nedeniyle hızlıca çalışılması gereken alan. Biz Bakanlık olarak Narlıdere'de üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İlgili teknik birimlerimizle koordineli hazırlanacak yeni imar planı ve çalışmayı onaylarız. Sonrasında projeye başlanabilir. Bakanlığımız, belediyelerimizden gelen talepleri çok dikkatli bir şekilde inceliyor ve önemsiyor" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Narlıdere haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Narlıdere ilinden Narlıdere'deki 4 mahalle için Ankara'da kentsel dönüşüm zirvesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2020 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Narlıdere'deki 4 mahalle için Ankara'da kentsel dönüşüm zirvesi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

26 Temmuz 2020, Pazar
 • İmsak
  04:21
 • Güneş
  06:02
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  17:15
 • Akşam
  20:35
 • Yatsı
  22:08
Sayfa Başı