İZMİR HABERLERİ

Meyve toplayan çocuklar moral depoladı

DHA
23.06.2021 - 10:33 |Son Güncelleme :
DHA

Meyve toplayan çocuklar moral depoladı

DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulama Hastanesi Onkoloji Servisi'nde tedavi gören çocuklar için düzenlenen  meyve hasat şenliğinde çocuklar ağaçlardan meyve topladı, aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirdi.

DEÜ Rektörlüğü tarafından; DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Onkoloji Servisi'nde tedavi gören çocuklar için meyve hasat şenliği düzenlendi. Üniversitenin Balçova'daki sağlık ve sanat yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi(GSF)'nin üniversiteye kazandırdığı ağaçlardan meyve toplayan çocuklar, arkadaşları ve aileleri ile birlikte zaman geçirdi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, geçtiğimiz yılda benzer bir etkinlik düzenlediklerini ve olumlu geri dönüş aldıklarını belirterek kanser gibi uzun soluklu tedavi gerektiren hastalıklarda; hastaların moral ve motivasyonunu yüksek tutmanın son derece önemli olduğunu anlattı. Rektör Hotar, “Söz konusu çocuk hastalar ise tedavi süreci daha da hassaslaşıyor. Bizler, hastanedeki hekimlerimizin tavsiyelerini ve bu konudaki yaklaşımlarını dikkat alıyoruz. Sonuçta insan hayatı ve sağlığı her şeyin üstünde bulunduğundan şifa olmak için gönüllere de dokunmak gerekiyor. Rektörlük olarak bizler de bu gerçeklikten hareketle kamusal sorumluluklarımızın gereği olan sosyal etkinlikleri düzenlemeye ve hastalarımıza destek olmaya çalışıyoruz" dedi. Yeni normal ile birlikte sosyal izolasyonun ve kısıtlamaların önemli ölçüde kalktığını hatırlatan Rektör Hotar, “İki yıldır kontrollü şekilde yaptığımız bu etkinliği, önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirerek sürdürmeyi hedefliyoruz. Pandemi, çok şey öğretti; pek çok şeyin farkında olmamızı sağladı. Çocuklarımızla birlikte daha güzel günlerde bir araya gelmeye; onlara destek olmaya devam edeceğiz. Şenliğimizin düzenlenmesinde emeği geçen mensuplarımıza ve ailelerimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İZMİR,DHA

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Meyve toplayan çocuklar moral depoladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Haziran 2021 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meyve toplayan çocuklar moral depoladı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Ağustos 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:29
 • Güneş
  06:06
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  17:13
 • Akşam
  20:29
 • Yatsı
  22:00
Sayfa Başı