İZMİR HABERLERİ

Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız

Hürriyet Haber
18.10.2020 - 19:09 |Son Güncelleme :

BODRUM ülkemizin cennet beldelerinden biri. Ancak burası sadece tatilin başkenti olmasıyla değil, Türkiye’nin en özel dalış bölgelerine ev sahipliği yapmasıyla da adını duyuruyor. Size ilerleyen günlerde Bodrum dalış noktalarını yakından tanıtacağım ama öncelikle dalış hakkında genel bilgiler vermek istiyorum.

Hürriyet Haber

Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız

ZAHMETLİ, YORUCU, PAHALI AMA...

Biliyoruz ki, ülkemizin üç yanı denizlerle çevrili. Sularımız her ne kadar tropik olmasa da bir dalgıcı ve su altı fotoğrafçısını tatmin edecek güzelliklere sahip. Dalış yapmak kuşkusuz oldukça zahmetli. Masraflı oluşundan ötürü ‘zengin sporu’ sayılan bu aktivite aynı zamanda oldukça da yorucu. Dapdaracık neopren elbiseleri giymekle başlayan zorlu süreç, ağırlık kemeri, yüzerlik dengeleyici ve tüpten hava almayı sağlayan regülatörü kuşanırken iyice zorlu hale geliyor. Ancak ne zaman ki kendinizi platformdan derin maviliklere bırakıyorsunuz, işte o an büyüleyici bir hayatın içine giriveriyorsunuz. Yerçekimsiz bir ortamda süzülüyor, sadece o anın tadını çıkarıyorsunuz.

Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız

TENİS KADAR GÜVENLİ

Pek çok kişi dalışın tehlikeli olduğunu düşünür. Bence asıl tehlikeli olan ise yıkamadığımız önyargılarımızdır. Çünkü eğer kurallarına uyarsanız dalış yapmak masatenisi oynamak kadar güvenlidir. Eğer yeterli bilgi, beceri, tecrübe ve doğru ekipmana sahip olursanız dalışlarınız güvenli ve keyifli olacaktır. Dalışın kurallarını öğrenmeniz için eğitim almanız gerekir. Eğitim sonrasında federasyon tarafından onaylanan brövenizi alırsınız. 

Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız

Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız

DALIŞ ASLA HATA KABUL ETMEZ

Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız

BODRUM BU AÇIDAN ÇOK ZENGİN

Şimdi, Bodrum’da dalış yapmaya kısaca değineyim. Bodrum’un su altı açısından oldukça zengin olduğundan bahsetmiştim. Doğal dalış noktaları haricinde BOSAD (Bodrum Sualtı Derneği) tarafından yapay resif oluşturmak amacıyla batırılan gemi ve uçaklar da dalgıçların ve su altı fotoğrafçılarının oldukça ilgisini çekiyor. Su altı canlılarına yuva olan bu batıklar, dalışları da heyecanlı hale getiriyor. Bu dalış noktalarını daha sonraki yazılarımda daha detaylı olarak anlatacağım.

Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız

 

www.kucukdunya.com

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2020 tarihinde saat 19 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mavi dünyanın gizemini keşfetmeye var mısınız haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2020, Pazar
 • İmsak
  05:55
 • Güneş
  07:16
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:37
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı