İZMİR HABERLERİ

Manisalı sanayicinin yükü MOS Lojistik’in omuzlarında

Hürriyet Haber
13.05.2021 - 20:09 |Son Güncelleme :

MOS Lojistik Merkezi Müdürü Arda Erman, merkeze gelen ürünlerin demiryoluyla Aliağa ve İzmir Limanı’na gönderilirken, Türk Cumhuriyetleri’ne direkt demiryolu bağlantısıyla da birçok sanayi ürünü ihraç ettiklerini dile getirdi.

Hürriyet Haber

YÜZDE 100 Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin bağlı ortaklığı olan Manisa Organize Sanayi(- MOS) Lojistik Hizmetleri A.Ş., uluslararası standartlarda sanayiciye güvenilir, sürdürülebilir, kaliteli ve çağdaş bir lojistik imkanı sağlıyor. 306 bin metrekarelik alanda bulunan MOS Lojistik Hizmetleri A.Ş., bölge limanlarına trenle günlük 300 konteyner taşırken, sanayicinin malları daha düşük dahili maliyetlerle güvenli ve çevreci bir şekilde dünyaya ihraç ediliyor. Lojistik Merkezi’ne gelen ürünler, demiryoluyla Aliağa ve İzmir Limanı’na gönderilirken, Türk Cumhuriyetleri’ne direkt demiryolu bağlantısıyla da birçok sanayi ürünü ihraç ediliyor. Demiryolu taşımacılığı sayesinde, karbon salımında yüzde 75’lik bir azalma sağlanarak çevre kirliliğinin de önüne geçildi.

YÜZDE 100 VERİMLİLİK

MOSB’da faaliyet gösteren firmaların maliyetlerini azaltarak güvenilir ve sürdürülebilir lojistik imkanı sunduklarını ve sanayicinin yükünü demiryolu ağı üzerinden bölge limanlarına taşıdıklarını belirten MOS Lojistik Merkezi Müdürü Arda Erman, 2010’da faaliyete geçen lojistik merkezinin 306 bin metrekarelik alan üzerinde lojistik sektöründe demiryolu taşımacılığı yanında kapalı ve açık depolama hizmeti verdiğini söyledi. Günde ortalama 300 konteyner taşıdıklarını, Alsancak ile Aliağa limanlarına sevkiyatlarının düzenli sürdüğünü belirten Erman, “Hiçbir vagon boş sevk edilmiyor. Yüzde 100 oranında verimlilikle çalışıyoruz. Doğrudan demiryolu bağlantısı olmasından dolayı verimli taşımayı Alsancak ve Aliağa Nemport limanlarına gerçekleştiriyoruz. TCDD Taşımacılık A.Ş.’nin destekleriyle her geçen yıl taşıma kapasitemiz artıyor” dedi.

13.500 METREKARE OLACAK

ÇÖZÜM ORTAĞI OLUYORUZ

· “YATIRIMI ve mülkiyeti Manisa OSB’ye ait olan 3,7 km uzunluğundaki demiryolu iltisak hattımız üzerinden ulusal demir yolu hattına bağlantı sağlıyoruz” diyen Erman, şu bilgileri aktardı: “Yine lojistik merkezimiz içerisinde 6 km uzunluğundaki kılçık demiryolu hatlarımız üzerinden vagon yükleme ve boşaltma imkanına sahibiz. Kiralanabilir prefabrik servis ofisleri, kurumsal hizmet ofisleri, ithalat ve ihracat tır parkımız, muhtelif elleçleme ekipmanlarımız ile bölge sanayicimizin hizmetindeyiz. Demiryolu taşımacılığı sanayiciye büyük maliyet avantajı sağlıyor. Fabrikaların içindeki depolama alanlarında ve sevkiyat sürelerinde büyük verimlilik sağlıyoruz. Fabrikaların mamul ve hammadde depolarındaki alan sıkışıklarına da çözüm ortağı oluyoruz. Fabrikaların iç depolama alanlarındaki yerlerde verimlilik ve buna bağlı üretim kapasitelerinde de artışlar sağlamış oluyoruz.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Manisalı sanayicinin yükü MOS Lojistik’in omuzlarında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

24 Haziran 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:51
 • Güneş
  05:42
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  17:13
 • Akşam
  20:46
 • Yatsı
  22:28
Sayfa Başı