İZMİR HABERLERİKONAK HABERLERİ

Konak Gençlik Destek Merkezi için ilk imzalar atıldı

DHA
16.03.2021 - 09:39 |Son Güncelleme :
DHA

Konak Gençlik Destek Merkezi için ilk imzalar atıldı

Konak'ta faaliyete geçen Gençlik Destek Merkezi için ilk işbirliği protokolü Konak Belediyesi ile Bir Hayata Dokun Derneği arasında imzalandı. Merkezin ilk çalışması ise Konak Belediye Meclisi'nden oybirliği ile geçerek AB hibe desteği almaya hak kazanan “Sıfır Kayıp Projesi” olacak.

Konak Belediyesi ve Bir Hayata Dokun Derneği arasında, gençleri madde bağımlılığından uzak tutmak ve mesleki, sanatsal, sportif anlamda gelişimlerini sağlamak adına bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokolün imza töreninde Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Bir Hayata Dokun Derneği Başkanı Burcu Bostancıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

”KULLANIMA HAZIR HALE GETİRDİK”

Konak Belediyesi Gençlik Merkezi ile bölgede önemli bir eksiği giderdiklerini ve gençlerin geleceğe umutla bakmaları için ortak çalışmalar yürüteceklerini dile getiren Başkan Batur, “Tarihi Kemer İstasyonu'ndaki çalışmalarımızı bitirdik ve Gençlik Destek Merkezi olarak kullanıma hazır hale getirdik. Bu bölgede eksikliği hissedilen, gençleri bağımlılıktan uzak tutacak bir merkezi gençlerimize kazandırıyoruz. Bugün, Konak Gençlik Destek Merkezi'mizin daha aktif hale gelmesi, özellikle genç kardeşlerimizin geleceğe daha umutlu bakmalarını sağlayacak çalışmaların birinci ayağı olan protokolümüzü imzalıyoruz. Sadece Bir Hayata Dokun Derneği değil, kamunun tüm organları ile de protokolleri yapıp merkezimizin çok verimli olarak gençlere hizmet üretmesini sağlayacağız” dedi.

İLK PROJE “SIFIR KAYIP”

Konak Belediyesi Gençlik Destek Merkezi çatısı altında ortak çalışmalar yapılması, gençlerin bağımlılık ile tanışmadan kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, gençlerin çeşitli eğitimlere katılarak kendilerini geliştirmesi amaçlanıyor. Merkezde gerçekleştirilecek ilk proje ise Konak Belediye Meclisi'nden oybirliği ile geçen “Sıfır Kayıp Projesi” olacak. Proje kapsamında 24 genç, Konak Belediyesi Gençlik Destek Merkezi'nde mesleki ve kişisel gelişim eğitim kurslarına katılacak,  toplumsal yaşama ve istihdama katılmalarına destek olunacak.

İZMİR (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konak ilinden Konak Gençlik Destek Merkezi için ilk imzalar atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mart 2021 tarihinde saat 09 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak Gençlik Destek Merkezi için ilk imzalar atıldı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:41
 • Güneş
  08:09
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı